Przejdź do treści
Źródło artykułu

19. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka

Już w piątek (31 maja) na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej, rozpoczną się zawody samolotowe w lataniu precyzyjnym – 19. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. W. Wieczorka.

To impreza wielowymiarowa. Przede wszystkim pierwsza w sezonie, więc jest okazją do miłych spotkań, rozmów i snucia planów na kolejne miesiące. To również możliwość sprawdzenia swojej formy i lotniczej dyspozycji. Do tego dochodzi aspekt sportowy i rywalizacja.

Zawody będą rozgrywane według aktualnego Regulaminu Zawodów Samolotowych - wyd. 11/2022 oraz Regulaminu Zawodów w Lataniu Precyzyjnym i Regulaminu Lądowań – edycja 2024 GAC FAI.

Na zawodach planowane jest rozegranie 2 konkurencji nawigacyjnych oraz konkurencji lądowań precyzyjnych.

Zawody są traktowane jako cykl przygotowań pilotów Samolotowej Kadry Narodowej do imprez międzynarodowych w sporcie samolotowym i są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W skład kierownictwa zawodów wchodzą: Krzysztof Witek - jako Kierownik Zawodów, Marian Wieczorek - jako Sędzia Główny Zawodów, Wojciech Władyka - jako Przewodniczący Jury Zawodów. Funkcję "Route Plannera będzie pełnić Stanisław Cieślak.

Przed zawodami, w dniach 28-29.05.2024 r. prowadzone są Konsultacje treningowe pilotów Kadry Narodowej w Lataniu Precyzyjnym.

Rywalizacja na lotnisku w Łososinie Dolnej potrwa do 2 czerwca.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony