Przejdź do treści
Źródło artykułu

16. Rotariański Piknik Lotniczy

Stowarzyszenie Rotary Club Olsztyn wspólnie z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie organizują już 16. Rotariański Piknik Lotniczy, który odbędzie się 5 czerwca 2022 r. w godzinach 11:00-17:00 na lotnisku Olsztyn-Dajtki.

Rotariański Piknik Lotniczy to impreza przepełniona atrakcjami dla całych rodzin. Sprzęt latający, prezentacje służb, koncerty i animacje dla najmłodszych.

Rotariański Piknik Lotniczy to także akcja charytatywna mająca służyć pozyskaniu środków na stypendia dla uzdolnionej młodzieży przyznawane każdego roku przez Rotary Club Olsztyn.

Rokrocznie imprezę odwiedza kilka tysięcy mieszkańców i wydarzenie te już na stałe wpisało się w kalendarz imprez rekreacyjnych w Olsztynie.

Rotariński Piknik Lotniczy to impreza o charakterze rodzinnego pikniku rekreacyjnego organizowana jest z myślą o mieszkańcach Olsztyna. Na scenie wystąpią zespoły artystyczne z naszego regionu, strażacy dadzą pokaz swojej profesjonalnej sprawności, a policjanci z olsztyńskiego garnizonu zorganizują pokaz działań antyterrorystycznych. Wytwórcy rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, a specjaliści od kuchni popiszą się swoimi dziełami kulinarnymi. Piknik to przede wszystkim  widowiskowe pokazy powietrzne i wystawy samolotów. Tego dnia Aeroklub Warmińsko-Mazurski otwiera swoje hangary.

Jedną z głównych atrakcji Pikniku będą atrakcje lotnicze przygotowane przez Aeroklub Warmińsko-Mazurski, który poza statyczną wystawą samolotów przygotował specjalną ofertę lotów zapoznawczych:
✈️ Lot szybowcem za wyciągarką – 150 zł
✈️ Lot szybowcem za samolotem ca 10 min – 330 zł
✈️ Lot samolotem Da 20 – 10 min – 300 zł
✈️ Lot samolotem Cessna 172 – 3 os max, 10 min – 400 zł
✈️ Samolot ultralekki – 10 min, 1 osoba – 300 zł
✈️ Motolotnia – 10 min, 1 osoba – 280 zł
✈️ Motoszybowiec – 1 osoba, 10 min – 250 zł

Więcej informacji o atrakcjach Pikniku na stronie Rotary Club Olsztyn oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony