Przejdź do treści
Szybowce na lotnisku Lubin (fot. Aeroklub Zagłębia Miedziowego/Facebook)
Źródło artykułu

14. Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2024

Aeroklub Zagłębia Miedziowego zaprasza do udziału w 14. Wiosennym Obozie Przelotowym LUBIN 2024. Rozpoczęły się zapisy. Czternasta edycja Obozu Przelotowego odbędzie się w dniach 18 – 31 maja 2024 roku.

Celem 14. WOP Lubin 2024 jest: doskonalenie umiejętności przelotowych, zdobywanie warunków do licencji oraz odznak, podniesienie kwalifikacji pilotów, trening oraz ustanawianie rekordów szybowcowych.

Uczestnicy 14. WOP Lubin 2024 powinni spełniać wymagania dotyczące bieżącej praktyki – zgodnie z SFCL.160. Powinni także posiadać: orzeczenie lotniczo-lekarskie z ważnością co najmniej do dnia 31 maja 2024 roku oraz książkę pilota szybowcowego z ważnym wpisem KWT i KTP (ważność KWT i KTP nie dotyczy uczestników zagranicznych), uprawnienie do startów holowanych za samolotem, a także uprawnienie do wykonywania lotów na typie szybowca, na którym pilot wykonywać będzie loty.

Warunkiem uczestnictwa w Obozie jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia uczestnictwa dostępnego na stronie: eplu.eu/formularz-wop/  Zapisy rozpoczną się 29 lutego 2024 r. o godzinie 20:00.

Ilość uczestników 14. WOP jest ograniczona do 35 pilotów (spoza AZM). W przypadku większej liczby zgłoszeń zostanie  utworzona  lista  rezerwowa, a o pierwszeństwie udziału w 14. WOP Lubin 2024 decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłaty wpisowego.

Do udziału w 14. WOP Lubin 2024 dopuszczone będą wszystkie typy szybowców jedno i dwumiejscowych. Do udziału dopuszczone będą szybowce z silnikiem startowym. Lotnisko w Lubinie posiada asfaltowy pas startowy.

W ramach zajęć dodatkowych Organizator przewiduje organizację wykładów i seminariów o tematyce lotniczej. Planowane tematy zajęć obejmować będą m.in. przygotowanie do lotów, taktykę przelotową, zarządzanie ryzykiem w czasie przelotów oraz relacje z wypraw szybowcowych.

Więcej szczegółowych informacji w Piśmie organizacyjnym oraz w zakładce "WOP" na stronie: eplu.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony