14. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski rozegrane

W dniach 24-27 lipca 2024 r. na lotnisku Nowy Targ odbył się trening Samolotowej Kadry Narodowej w Lataniu Rajdowym (24 lipca), a następnie rozegrane zostały 14. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski (25-27 lipca).

Polscy piloci rajdowi regularnie zajmują wysokie miejsca podczas wszelkiego rodzaju zawodów międzynarodowych. W ostatnich dniach również na nowotarskim lotnisku gościła czołówka światowego lotnictwa w samolotowych sportach nawigacyjnych.

W rywalizacji wzięło udział siedemnaście załóg z dziewięciu aeroklubów i klubów. Piloci latali samolotami Cessna 152 oraz 3XTrim.

Podczas Mistrzostw piloci trzykrotnie wylecieli na trasę, aby wykazać się swoimi umiejętnościami. Pierwszą konkurencję wygrała załoga Marcin Skalik i Joanna Skalik. Druga konkurencja należała do załogi Krzysztof Wieczorek i Kamil Wieczorek. Trzecie zadanie ponownie wygrali Marcin i Joanna Skalikowie.

Po podliczeniu punktów na podium 14. Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Polski stanęli:
1. miejsce – Krzysztof Wieczorek i Kamil Wieczorek (Aeroklub Krakowski) – 394 punkty
2. miejsce – Michał Bartler i Oleksandr Balytskyi (Aeroklub Stalowowolski) – 609 punktów
3. miejsce – Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski (Aeroklub Pomorski) – 624 punkty