Przejdź do treści
Szybowce na lotnisku Lubin (fot. Aeroklub Zagłębia Miedziowego/Facebook)
Źródło artykułu

13. Wiosenny Obóz Przelotowy LUBIN 2023

Aeroklub Zagłębia Miedziowego zaprasza do udziału w 13. Wiosennym Obozie Przelotowym LUBIN 2023. Rozpoczęły się zapisy. Trzynasta edycja Obozu Przelotowego odbędzie się w dniach 10 – 24 czerwca 2023 roku.

Celem 13. WOP Lubin 2023 jest: doskonalenie umiejętności przelotowych, zdobywanie warunków do licencji oraz odznak, podniesienie kwalifikacji pilotów, trening oraz ustanawianie rekordów szybowcowych.

Uczestnicy 13. WOP Lubin 2023 powinni spełniać wymagania dotyczące bieżącej praktyki – zgodnie z SFCL.160. Powinni także posiadać: ważną licencję pilota szybowcowego, orzeczenie lotniczo-lekarskie z ważnością co najmniej do dnia 24 czerwca 2023 roku oraz książkę pilota szybowcowego z ważnym wpisem KWT i KTP (ważność KWT i KTP nie dotyczy uczestników zagranicznych), uprawnienie do startów holowanych za samolotem, a także uprawnienie do wykonywania lotów na typie szybowca, na którym pilot wykonywać będzie loty.

Warunkiem uczestnictwa w Obozie jest wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszenia uczestnictwa dostępnego na stronie: www.eplu.eu/formularz-wop/

Ilość uczestników 13. WOP jest ograniczona do 30 pilotów (spoza AZM). W przypadku większej liczby zgłoszeń zostanie  utworzona  lista  rezerwowa, a o pierwszeństwie udziału w 13. WOP Lubin 2023 decydować będzie kolejność zgłoszeń i wpłaty wpisowego.

Do udziału w 13. WOP Lubin 2023 dopuszczone będą wszystkie typy szybowców jedno i dwumiejscowych. Do udziału dopuszczone będą szybowce z silnikiem startowym. Lotnisko w Lubinie posiada asfaltowy pas startowy.

W ramach zajęć dodatkowych Organizator przewiduje organizację wykładów i seminariów o tematyce lotniczej. Planowane tematy zajęć obejmować będą m.in. przygotowanie do lotów, taktykę przelotową, zarządzanie ryzykiem w czasie przelotów oraz relacje z wypraw szybowcowych.

Więcej szczegółowych informacji w Piśmie organizacyjnym oraz w zakładce "WOP" na stronie: www.eplu.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony