Przejdź do treści
Źródło artykułu

13. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski rozegrane

W dniach 22-25 czerwca br., na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach, odbyły się 13. Samolotowe Rajdowe Mistrzostwa Polski.

W zawodach wzięło udział 11 dwuosobowych załóg, reprezentujących 9 klubów sportowych. Rozegrano 3 konkurencje nawigacyjne połączone z oceną lądowań. Dziesięć załóg rywalizowało lecąc samolotami C-152, jedna załoga korzstała z samolotu 3Xtrim.

Z pierwszą konkurencją najlepiej poradziła sobie załoga w składzie Krzysztof Wieczorek i Kamil Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego, która uzyskała wynik 31 punktów.

W drugiej konkurencji najlepsza okazała się załoga w składzie Marcin Chrząszcz i Michał Chrząszcz z Aeroklubu Wrocławskiego. Ich rezultat to 55 punktów.

Trzecia konkurencja przyniosła wygraną dwum załogom, które uzyskały taki sam wynik - 46 punktów. Te załogi to: Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski z Aeroklubu Pomorskiego oraz Marcin Stalik i Joanna Skalik z Aeroklubu Częstochowskiego.

Ostatecznie, po podliczeniu punktów na podium 13. Samolotowych Rajdowych Mistrzostw Polski stanęli:
1 miejsce – Joanna i Marcin Skalik – Aeroklub Częstochowski,
2 miejsce – Marcin Chrząszcz i Michał Chrząszcz – Aeroklub Wrocławski,
3 miejsce – Michała Bartler i Oleksandra Balytskyi – Aeroklub Stalowowolski oraz Radomski.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców!

(fot. Aeroklub Częstochowski)

Organizatorzy dziękują sędziom i pomocnikom za nieocenioną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu mistrzostw, a już za miesiąc odbędą się Rajdowe Mistrzostwa Samolotowe Świata.

Poniżej pełne wyniki:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony