Przejdź do treści
Źródło artykułu

100 dni do Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom

Zostało już tylko 100 dni do spektakularnych Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom.

Organizatorzy przygotowują się z ogromnym zaangażowaniem, aby zapewnić w dniach 26-27 sierpnia br. pasjonatom lotnictwa niezapomniane doświadczenia i pełen emocji spektakl.

W ostatnich dniach swój udział potwierdził zespół pokazowy RAF Typhoon Display Team, Królewskich Sił Powietrznych z 29 Squadron Royal Air Force. Jest on jednym z najbardziej znanych i cenionych zespołów lotniczych na świecie, a ich pokazy są zawsze imponujące i niezapomniane.

Na radomskim lotnisku zaprezentują swoje możliwości "latające ciężarówki" naszych Sił Powietrznych i litewski C-27J Spartan. Samoloty transportowe wzbudzają podziw swoimi rozmiarami i zdolnościami do przenoszenia ogromnych ładunków na duże odległości. Ich szerokie zastosowanie w przerzucie wojsk i sprzętu, misjach powietrzno-desantowych oraz ewakuacji medycznej jest kluczowe dla wykonywania zadań.

Na lotnisku w Radomiu zagości też amerykańska latająca cysterna KC-135 Stratotanker. Tak zwane latające cysterny są istotnym elementem amerykańskich siły powietrznych. Są w stanie tankować w locie amerykańskie i sojusznicze myśliwce, bombowce i inne samoloty, wydłużając ich zasięg lub czas operowania nad celem. KC-135 Stratotanker ma zbiorniki zdolne zmieścić 200 000 funtów/90 719 kg paliwa lotniczego i zestaw do tankowania w powietrzu.

Podczas pokazów na radomskim niebie zaprezentują się również: Belgian Air Force F-16 Solo Display, Hellenic F16 Demo Team, Patrouille Suisse - Zespół akrobacyjny Sił Powietrznych Szwajcarii, Zespół Akrobacyjny Orlik, F-16 Tiger Demo Team Poland. Będzie też fiński solowy zespół pokazowy z samolotem F/A-18C Hornet, Saab JAS-39 Gripen z Czeskich Sił Powietrznych.

Widzowie AIR SHOW Radom 2023 mogą liczyć na kolejny pokaz dynamiczny, tym razem w wykonaniu samolotu myśliwskiego Rafale z Sił Powietrznych Francji. Królewskie Duńskie Siły Powietrzne (Royal Danish Air Force RDAF) zaprezentują na Air Show Radom myśliwce F-16. A Chorwackie Sił Powietrzne zaprezentują śmigłowiec OH-58D Kiowa Warrior.

W sobotę 26 sierpnia, po raz pierwszy w historii Air Show Radom odbędą się nocne pokazy. To będzie niezapomniany Air Show nie tylko na niebie!

Agencja Mienia Wojskowego przygotowała dla uczestników imprezy także olbrzymią wystawę statyczną. Będzie to jedyna okazja, żeby stanąć oko w oko z najnowocześniejszymi samolotami wojskowymi. Swój nowy sprzęt zaprezentują również Siły Zbrojne RP.

Wodociągi Miejskie w Radomiu zadbały, żeby podczas pokazów każdy mógł zaopatrzyć się bezpłatnie w świeżą i filtrowaną wodę do picia. Na terenie lotniska będą rozmieszczone specjalne dystrybutory.

Co jeszcze? Ostatni weekend sierpnia będzie pełen atrakcji i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Miasto przygotowało bogaty program kulturalno-rozrywkowy. Pokazom lotniczym towarzyszyć będą warsztaty taneczne, spektakl teatralny w plenerze, wydarzenia muzyczne, spektakularne widowisko modowe, a także atrakcje dla najmłodszych.

Zapraszamy do śledzenia strony www.airshow.wp.mil.pl oraz profilu facebookowego Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show Radom, gdzie organizatorzy będą na bieżąco informować o postępach przygotowań i dawać zapowiedzi tego, czego będzie można się spodziewać podczas pokazów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony