Przejdź do treści
Źródło artykułu

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i Polska Akademia Lotnicza zawarły porozumienie ws. szkoleń

Działanie w sytuacjach awaryjnych w samolotach pasażerskich, w tym postępowanie w razie przerwanego startu i odejścia na drugi krąg – to jedne z zagadnień, które będą poruszane podczas szkoleń w ramach porozumienia pomiędzy PAŻP i Polską Akademią Lotniczą - poinformowała we wtorek PAŻP.

Jak zauważyła agencja w komunikacie, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Magdalena Jaworska – Maćkowiak i Dorota Dmuchowska oraz Maria Kalwasińska z zarządu Polskiej Akademii Lotniczej, zawarły "Porozumienie o współpracy w obszarze wzajemnego wsparcia i rozwoju szkoleń personelu lotniczego".

Wyjaśniono, że na podstawie porozumienia Polska Akademia Lotnicza, która prowadzi ośrodek szkoleniowy LOT Flight Academy, umożliwi bezpośrednie wizyty przedstawicieli PAŻP podczas sesji szkoleniowych na symulatorach lotu. PAŻP z kolei będzie organizować dla przedstawicieli PAL cykliczne spotkania, w ramach których prezentowane będą stanowiska kontroli ruchu lotniczego, stanowiska do komunikacji z pilotami oraz urządzenia symulacji ruchu lotniczego w Ośrodku Szkolenia Personelu Służb Ruchu Lotniczego.

PAŻP jest podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce i w ramach swojej działalności prowadzi szkolenia i udziela konsultacji w zakresie żeglugi powietrznej. PAŻP jako instytucja zapewniająca służby żeglugi powietrznej prowadzi Ośrodek Szkolenia Personelu Służb Ruchu Lotniczego PAŻP, który jest organizacją szkoleniową kontrolerów ruchu lotniczego.

Polska Akademia Lotnicza prowadzi szkolenia dla osób zamierzających uzyskać licencje pilota różnej kategorii oraz dodatkowe szkolenia kwalifikacyjne. Od 1 lutego 2023 r. dostępne są także szkolenia dla załóg pokładowych PLL LOT. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mmu/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony