Stoisko Polskiej Agencji Kosmicznej na Space Tech Expo Europe 2019

Stoisko Polskiej Agencji Kosmicznej na Space Tech Expo Europe 2019 (fot. polsa.gov.pl)

W dniach 19-21 listopada Polska Agencja Kosmiczna zorganizowała stoisko promujące krajowy przemysł kosmiczny podczas tegorocznej edycji targów Space Tech Expo Europe w Bremie.

Na stoisku POLSY krajowe firmy i podmioty sektora kosmicznego prezentowały swoje materiały informacyjne i prowadziły rozmowy z partnerami. Przedstawiciele POLSA odbyli szereg spotkań z reprezentantami  przemysłu, nauki i innymi agencjami oraz organizacjami międzynarodowymi. Swoje wystąpnie podczas Keynote Panel „All you need to know about future Space Agency Missions” miał prezes Polskiej Agencji Kosmicznej - Michał Szaniawski . W panelu Smallsats Conference prezentowali się: Marcelina Borejko z firmy Eversis oraz Michał Zachara z firmy KP Labs.

Wśród polskich wystawców korzystających ze stoiska Polskiej Agencji Kosmicznej znalazły się takie firmy jak: Space Forest sp. z o.o., Scanway sp. z o.o., PZL-Mielec Sp. z o.o., Creotech Instruments S.A., CloudFerro sp. z o.o., Astronika sp. z o.o., Astri Polska sp. z o.o., Airbus Poland S.A. i inne.

Space Tech Expo w Bremie jest największą w Europie imprezą B2B branży kosmicznej. Tegoroczna edycja zgromadziła około 4500 uczestników z 55 krajów. POLSA zorganizowała stoisko krajowego przemysłu kosmicznego podczas targów w Bremie już po raz drugi. Polskie stoisko służy prezentacji i promocji krajowego sektora kosmicznego oraz ułatwieniu jego przedstawicielom nawiązania i rozwijania kontaktów z zagranicznymi partnerami.

To kolejne tego typu wydarzenie organizowane przez Polską Agencję Kosmiczną. W roku 2019 POLSA przygotowała także stoiska podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach oraz International Astronautical Congress w Waszyngtonie, z których skorzystało około 60 polskich firm i instytutów naukowo-badawczych.

Obecność Polskiej Agencji Kosmicznej na Space Tech Expo Europe w Bremie jest możliwa dzięki współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna
comments powered by Disqus