Polskie akcenty podczas 70. Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego

International Astronautical Congress - logo

W dniach 21-25 października 2019 r. w Waszyngtonie odbędzie się 70. edycja najważniejszego na świecie wydarzenia w sektorze kosmicznym – Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego (International Astronautical Congress – IAC). Z tej okazji Polska Agencja Kosmiczna planuje zorganizować stoisko promujące polski sektor kosmiczny oraz misję gospodarczą do Waszyngtonu. Na stoisku przekazywane będą informacje na temat osiągnięć krajowego sektora kosmicznego. Polskie podmioty obecne na kongresie będą mogły skorzystać z przestrzeni stoiska do eksponowania swoich broszur i gadżetów / z możliwości promocji na naszym stoisku – prezentacji materiałów informacyjno-promocyjnych (ulotki, gadżety itp.).

Polska Agencja Kosmiczna zorganizuje stoisko krajowego przemysłu kosmicznego podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego już po raz drugi. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego jest „Space: The Power of the Past, the Promise of the Future”. Podczas imprezy odbędzie się ponad 200 sesji technicznych i plenarnych, paneli dyskusyjnych, wykładów i seminariów oraz spotkania networkingowe i forum B2B. Program oraz informacja na temat wydarzeń poprzedzających kongres są dostępne pod adresem: www.iac2019.org/program2019/at-a-glance

Ponadto w dniu 22 października w Rezydencji Ambasadora RP w Waszyngtonie odbędzie się specjalny Polski Wieczór Kosmiczny, służący promocji krajowego sektora astronautycznego. Jego instytucje i firmy będą miały możliwość zaprezentowania się przed zaproszonymi gośćmi z branży, a następnie wzięcia udziału w rozmowach B2B. Na wydarzenie zostaną zaproszeni przedstawiciele agencji narodowych oraz organizacji międzynarodowych i przemysłu. Polski Wieczór Kosmiczny zostanie zorganizowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Ambasadę RP w Waszyngtonie we współpracy z Polską Agencją Kosmiczną oraz Związkiem Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Wszystkich zainteresowanych Polska Agencja Kosmiczna prosi o kontakt: kinga.gruszecka@polsa.gov.pl

Źródło: Polska Agencja Kosmiczna
comments powered by Disqus