Paweł Kozarzewski zwycięzcą Cumulusów 2016

Cumulusy 2016 - gala

58 medali na najważniejszych zawodach światowych tylko w 2016 roku wywalczyli polscy przedstawiciele sportów lotniczych. Najlepsi z nich zostali wyróżnieni podczas uroczystej gali 2. plebiscytu na 10. najlepszych polskich sportowców lotniczych – Cumulusy 2016. Główną nagrodę – „Złotego Cumulusa” otrzymał Paweł Kozarzewski.

Polacy rządzą w przestworzach. To nie ulega wątpliwości. Tylko w 2016 roku biało-czerwoni na najważniejszych międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej wywalczyli 58 medali: 15 złotych, 22 srebrne i 21 brązowych. Faworyta organizowanego po raz drugi plebiscytu wskazać było więc nie sposób.

W finałowej dziesiątce zabrakło miejsca chociażby dla 22-krotnego medalisty mistrzostw świata i Europy w szybownictwie - Sebastiana Kawy czy trzykrotnego medalisty tegorocznych mistrzostw świata w motoparalotniarstwie i naszej nadziei na The World Games 2017 - Wojciech Bógdała.
 
O pozycji końcowej nie decydowały jednak wyłącznie osiągnięcia sportowe, ale także, a może przede wszystkim głosy kibiców. Statuetkę „Złotego Cumulusa” otrzymał – Paweł Kozarzewski – członek motoparalotniowej kadry narodowej, brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie i drużynowy mistrz Europy, który zapytany o klucz do sukcesu w plebiscycie bez sztucznego skrępowania tłumaczył, że był to przede wszystkim dobry marketing i głosy licznego grona przyjaciół i kibiców.
 
Wyróżnienie specjalne – „Złoty Cumulus z Diamentem” powędrował do Jerzego Makuli, który w szybownictwie osiągnął niemal wszystko. Niemal, bo jeden ważny cel jeszcze mu jednak pozostał – walka o medal igrzysk dyscyplin nieolimpijskich – The World Games 2017, które w lipcu tego roku odbędą się we Wrocławiu i w których polscy przedstawiciele sportów lotniczych jeszcze nie startowali. Statuetkę w imieniu ojca, pilota „LOT-u”, który był akurat w pracy w… Toronto, odebrał syn.
 
Wyniki plebiscytu Cumulusy 2016:
 
1. Paweł Kozarzewski

2. Leszek Małmyga

3. Krzysztof Romicki

4. Mirosław Wrześniewski

5. Zofia Garwacka i Agata Kuchta

6. Piotr Lewandowski

7. Jarosław Sysio i Marcin Skalik

8. Team CF Poland (Michał Balonis, Marcin Bąk, Szymon Chełmicki, Maciej Gago, Paweł Michalski)

9. Michał Wieczorek i Marcin Wieczorek

10. Oliwia Stańczykowska i Ryszard Michalski

Czytaj całość artykułu na stronie www.polsatsport.pl

Źródło: PolsatSport
comments powered by Disqus