SAE Aero Design pojedzie na zawody na Florydę

Zespół z PW podczas zeszłorocznych zawodów (fot. SAE AeroDesign)

Zaprojektowanie i zbudowanie samolotu bezzałogowego, a następnie wykonanie misji – to cele drużyn, biorących udział w zawodach AeroDesign. Wśród ekip, które wystartują podczas zawodów na Florydzie będą także studenci z Politechniki Warszawskiej.

Międzywydziałowe Koło Naukowe SAE AeroDesign działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Studenci z PW w zawodach Aero Design występują już od 25 lat i cieszą się mianem najbardziej utytułowanej drużyny w historii konkursu.

Tegoroczna edycja odbywa się w Lakeland na Florydzie w dniach 21-23 kwietnia. Od 14 kwietnia drużyna zespołu SAE AeroDesign będzie już na miejscu przeprowadzać loty testowe i udoskonalać swoje konstrukcje.

Drużyny muszą zaprojektować i zbudować samoloty bezzałogowe (nawet do 4 m rozpiętości) oraz wykonać nimi specjalne misje, takie jak precyzyjny zrzut ładunku humanitarnego, podniesienie jak największego ciężaru czy start po rzucie z ręki.

Drużyna  z PW startuje w trzech klasach:
Micro – kompaktowy samolot bezzałogowy obsługiwany przez dwuosobową ekipę
Regular – samolot udźwigowy, który ma za zadanie transportować jak największy ciężar, w którym zakazane jest użycie kompozytów włóknistych
Advanced – samolot zdolny do wykonania autonomicznego lotu (bez manualnego sterowania). Podczas misji zrzuca ładunek humanitarny do celu.

W zeszłym roku zespołowi SAE AeroDesign udało się zdobyć wszystkie złote medale w klasyfikacji generalnej klas oraz 1 miejsce za największy podniesiony ciężar (Regular), 1 miejsce za dokumentację techniczną (Advanced) oraz 3 miejsce za prezentację samolotu (Regular).

Źródło: Politechnika Warszawska
comments powered by Disqus