Misja PW-Launcher 1

Start balonu we wrześniu 2013 (fot. SKA)

W sobotę, 18 kwietnia 2015 roku pięć studenckich eksperymentów naukowych zostanie wyniesionych do stratosfery podczas misji PW-Launcher 1, przeprowadzanej przez Sekcję Balonową Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej.

Z terenu Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego w Czechowicach-Dziedzicach wypuszczony zostanie balon stratosferyczny, który ma na celu przetestowanie zaprojektowanych przez członków Koła układów elektronicznych, wykonanie zdjęć Ziemi z dużej wysokości oraz testowanie i eksperymentalne wykorzystanie znajdujących się na pokładzie balonu ładunków użytecznych.

Misja obejmuje pięć eksperymentów naukowych: trzy Sekcji Balonowej: KULLA 2, KULLA 3, CAPELLA P1, jeden Zespołu PW-Sat2 - PARTICULA 4 oraz eksperyment studentki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

„Wydarzenie ma charakter edukacyjny. Jego celem jest wykonanie testów badających sprawność urządzeń i technologii, które zaprojektowane zostały przez studentów” – mówią organizatorzy wydarzenia.

Przygotowania do startu można śledzić na  facebook.com/SekcjaBalonowa.

Źródło: Politechnika Warszawska
comments powered by Disqus