Podpisanie umowy między Politechniką Poznańską a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej

Podpisanie umowy między Politechniką Poznańską a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej (fot. Politechnika Poznańska)

W dniu 3 grudnia br. nastąpiło podpisanie umowy między Politechniką Poznańską a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Umowa dotyczy organizacji i prowadzenia studiów o profilu praktycznym (dualnych) na Wydziale Inżynierii Lądowej i Transportu.

Kierunek – Lotnictwo i Kosmonautyka, specjalność – ruch lotniczy, II stopień. Studia (magisterskie) realizowane będą w trakcie trzech semestrów. Prowadzić je będzie kadra dydaktyczna Uczelni oraz wykładowcy PAŻP. Program kształcenia nowych studiów składa się z zajęć teoretycznych odbywających się na Uczelni oraz zajęć dydaktycznych i praktyk studenckich odbywanych w murach PAŻP.

Podpisanine umowy z Politechniką Poznańską przede wszystkim jest to historyczny moment w nawiązaniu współpracy pomiędzy tymi dwoma podmiotami, tj. Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Politechniką Poznańską. To również szansa rozwoju dla każdego studenta, który będzie mógł w przyszłości znaleźć pracę w atrakcyjnym sektorze gospodarki, to jest w lotnictwie – powiedział Janusz Janiszewski, Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Pomimo tego, że dzisiaj mamy pandemię, wiemy, że to jest okres, w którym nastąpi całkowita transformacja systemu lotnictwa cywilnego w Europie i na świecie. I każdy będzie mógł buować nowe środowisko, nowe metody przemieszczanie się pomiędzy punktem A i B, a Polska Agencja Żeglugi Powietrznej będzie uczyć studentów w jaki sposób to robić bezpiecznie, tak, aby każdy mógł wykonać swój lot – dodał Prezes PAŻP.

Dzisiejsza umowa z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej jest przełomowa, daje rozwój studentom kształcącym się na kierunkach lotnictwa i kosmonautyki, jak i inżynierii lotniczej. Istotny element technologii związanych z komunikacją lotniczą, zarządzaniem lotnictwa, jak i oczywiście szeroko rozumianą inżynierią lotniczą, dotyczący nowych technologii również autonomicznych, które są sprzężone z naszą nową inwestycją, czyli lotniskiem w Kąkolewie, które Politechnika Poznańska inspiruje do nowych rozwiązań technologicznych. Dodatkowo daje możliwość mozwoju pracownikom Politechniki Poznańskiej z renomowaną instytucją, jaką jest PAŻP w kraju, ale oczywiście otwiera rynek europejski, gdyż jest to instytucja globalna. – powiedział prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski, Rektor Politechniki Poznańskiej.

Źródło: Politechnika Poznańska
comments powered by Disqus