Przejdź do treści
Rozpoczęcie Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym
Źródło artykułu

Mistrzostwa Świata w Skive rozpoczęte!

W niedzielę, dokładnie o godzinie 16.00 przy lekkim deszczu prezydium zawodów ogłosiło oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym. Trzeba przyznać, że Polacy już na otwarciu pokazali swoją wartość, doskonale prezentując się w garniturach kadrowych ufundowanych przez firmę New Men. Pamiętajmy, że nasza reprezentacja jest w Danii od środy w celach treningowych. Pilotom udało się oblecieć 3 trasy nawigacyjne oraz wykonać łącznie po 1,5 godziny lądowań na celność.

Głównym problemem i chyba największym przeciwnikiem każdego pilota był silny, porywisty wiatr. W Polsce do tej pory pogoda była łagodna dla zawodników, dlatego w Danii można było zaobserwować duży nacisk i ukierunkowanie na jak najszybsze dostosowanie się do panujących warunków atmosferycznych. Na trasie wiatr nie sprawiał takiego problemu jak przy lądowaniach.

Zawodnicy starali się walczyć z żywiołem, poprzez utrzymanie większej prędkości na podejściu, mniejsze wychylenia klap albo inne kąty profilu podejścia. Z pewnością konkurencja lądowań na Mistrzostwach Świata będzie bardzo emocjonująca, a może się nawet okazać kluczowa, dla końcowych rozstrzygnięć w tabeli wyników!
 
Przypomnijmy skład reprezentacji:

  • JANUSZ DAROCHA,
  • BOLESŁAW RADOMSKI,
  • MICHAŁ WIECZOREK,
  • KRZYSZTOF WIECZOREK,
  • KRZYSZTOF SKRĘTOWICZ,
  • ZBIGNIEW CHRZĄSZCZ,
  • MAREK KACHANIAK,
  • MARCIN SKALIK

W poniedziałek Marcin Skalik, Bolesław Radomski i Michał Wieczorek zaczynają zawody odprawą o 8 rano przed pierwszym oblotem. Na drugi oblot zaplanowani są Marek Kachaniak i Krzysztof Skrętowicz. Stawkę zamykają Zbigniew Chrząszcz, Krzysztof Wieczorek oraz Janusz Darocha. Drugi i trzeci oblot zaczynają odprawą o 10.00.

Czy wiecie, że do tej pory rozegrano 21 imprez rangi Precyzyjnych Mistrzostw Świata, a aż 14 krotnie Polacy byli indywidualnymi Mistrzami Świata? Takiej dominacji nie spotkacie w innym sporcie!

Trzymajcie kciuki za naszych!!

Więcej informacji na temat zawodów dostepnych jest tutaj

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony