Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wesprzyj projekt "Operacja Szeged" Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów

W 2015 roku polscy juniorzy stanęli przed ogromnym logistycznym wyzwaniem jakim był wyjazd na Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Oddalonym o 16000km Narromine, mktóry udał się dzięki waszej pomocy. Wywalczyli tam tytuł Wicemistrza Świata!

Nie zawiedli również polscy juniorzy, którzy w 2017 roku stanęli do walki o medal na litewskim niebie, skąd również przywieźli tytuł Wicemistrza Świata!

Jak co dwa lata nadszedł czas na kolejce zawody – Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów 2019, w których młodzi zawodnicy będą walczyli o tytuł najlepszych z najlepszych.

W tym sezonie Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się na węgierskim lotnisku w Szeged. – Choć tym razem naszym wrogiem nie jest dystans, jak w przypadku Australii, to znów stajemy przed podobnym jak poprzednio problemem logistycznym w związku z czym, aby na równi móc stanąć do walki z innymi drużynami takimi jak Francja, Wielka Brytania czy Niemcy, potrzebujemy Waszego wsparcia – mówią piloci Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów.

W Szeged Polskę reprezentować będą:
• w klasie Standard: Tomasz Hornik, Juliusz Pieniążek, Wiktor Czubski,
• w klasie Klub: Kinga Tchorz, Konrad Partyka, Tymoteusz Dolata.
Pilotami rezerwowymi są Maciej Kowalski i Stanisław Biela.

Zawody szybowcowe rangi Mistrzostw Świata rozgrywają się co dwa lata zarówno dla juniotów jak i seniorów oraz kobiet. Powoduje to, że dostęp do szybowca na trening i zawody jest bardzo utrudniony.

– W związku z tym musimy sami wynająć część szybowców, na których będziemy mogli trenować i w końcu wystartować w Szeged. Wiąże się to niestety z ogromnym kosztem, który znacznie przekracza juniorskie możliwości finansowe – tłumaczą juniorzy.

Juniorska Kadra przygotowała dla wspierających wiele ciekawych nagród, które ma nadzieję, że będą cieszyły się zainteresowaniem zarówno wśród pilotów jak i nielatających sumpatyków lotnictwa. Jedną z nich jest lot z reprezentantem po kręgu i na trasę.

Projekt "Operacja Szeged" Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów można wspierać do 14.03.2019 r. Więcej informacji na stronie www.polakpotrafi.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony