Przejdź do treści
Misja Pociunai - Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów (fot. kadr z filmu na youtube.com)
Źródło artykułu

Wesprzyj projekt "Misja Pociunai - Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów"

Pomóż młodym pilotom wywalczyć tytuł Mistrzów Świata.

W 2015 roku Polscy Juniorzy stanęli przed ogromnym logistycznym i finansowym wyzwaniem jakim był wyjazd na Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów do oddalonego o ponad 16 000km Naromine, gdzie wywalczyli tytuł Wicemistrza Świata. Ale czy to wystarczy? Oczywiście, że nie dlatego w tym roku ich celem jest powrót z najwyższego stopnia podium wraz ze złotym medalem.

W tym roku odległość nie jest głównym przeciwnikiem gdyż zawody odbywają się po sąsiedzku w Litewskim Pociunai. Jednak aby stanąć do walki o medale jak równi z równymi z drużynami Wielkiej Brytani, Niemcami i innymi krajami, młodzi piloci potrzebują Waszego wsparcia.

Główną przeszkodą jaka trafia nam się na drodze do walki o najwyższy tytuł podczas Mistrzostw Świata jest problem logistyczny w postaci kalendarza zawodów szybowcowych, w którym wyjazd na Mistrzostwa Świata Juniorów pokrywa się z seniorskimi Mistrzostwami Europy. W związku z tym kadrowe szybowce jadą z seniorami do Czech, a juniorzy samodzielnie poradzić muszą sobie z brakiem szybowców i wynająć je od prywatnych właścicieli co wiąże się z ogromnym kosztem przerastającym juniorskie możliwości finansowe – wyjaśniają piloci.

Z uwagi na wagę oraz istotność zawodów, chcielibyśmy uniknąć noclegu na polu namiotowym, które wyjątkowo podatne jest na warunki pogodowe, w związku z czym zdecydowaliśmy się na wynajęcie czternastoosobowego domu dla wszystkich zawodników i całej polskiej ekipy – dodają Juniorzy.

W skład drużyny wchodzą:

  • Tomasz Hornik – (23l.) Student PWSZ w Chełmie na wydziale lotnictwa
  • Marek Niewadomy – (24l.) student lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej
  • Jakub Puławski – (25l.) Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
  • Wojciech Wojtaczka – (23l.) student lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej
  • Artur Łończuk – (23l.)Student Mechaniki Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej
  • Monika Bobula – (25l.)

Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów są zawodami cyklicznymi, organizowanymi co 2 lata przez Światową Federację Sportów Lotniczych. Najbliższa edycja zostanie rozegrana w Pociunai na Litwie na przełomie lipca i sierpnia 2017 r. Będzie to dziesiąta edycja Mistrzostw Świata.

W Mistrzostwach Świata  Juniorów startuje sześciu najlepszych zawodników z każdego kraju w wieku do 25 lat włącznie. Zawody są rozgrywane w klasach Standard oraz Club.

W swojej akcji młodzi piloci mają do zaoferowania wiele wyjątkowych i atrakcyjnych nagród i pamiątek.

Do zakończenia projektu pozostało 5 dni. Więcej informacji na stronie www.polakpotrafi.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony