Avianca Brasil opuszcza Star Alliance

Airbus A320-200 należący do Avianca Brasil (fot. Rafael Luiz Canossa/CC-BY-SA-2.0/Wikimedia Commons)

Brazylijskie linie lotnicze Ocean Air Linhas Aéreas S/A z siedzibą w São Paulo, operujące wcześniej jako Avianca Brasil, 1 września 2019 r. oficjalnie opuszczą Star Alliance.

Odejście Ocean Air jest następstwem kilkumiesięcznego okresu ochrony przed upadłością oraz wycofania certyfikatu przewoźnika lotniczego przez brazylijskiego regulatora ANAC.

Sieć Star Alliance zajmuje istotną pozycję na brazylijskim rynku od momentu jej utworzenia w 1997 roku.

Od 1 września 2019 r. sojusz będzie liczył 27 członkowskich linii lotniczych.

Jak powiedział Jeffrey Goh, prezes Star Alliance: – Po dołączeniu do sieci Star Alliance w 2015 r. Avianca Brasil wniosła ważny wkład w naszą ofertę dla klientów na brazylijskim rynku, dlatego też żałujemy, że sprawy potoczyły się tym torem.

Chciałbym jednak podkreślić, że odejście Avianca Brasil w żaden sposób nie wpływa na członkostwo Avianca S.A., cenionego przez nas przewoźnika z siedzibą w Bogocie w Kolumbii, który w znacznym stopniu przyczynia się do rozwoju sojuszu na terenie Ameryki Południowej.

Spośród linii należących do sojuszu Star Alliance, jedenaście oferuje bezpośrednie loty z i do Brazylii: Air Canada, Avianca, Air China, Copa Airlines, Ethiopian Airlines, Lufthansa, SWISS, South African Airways, TAP Air Portugal, Turkish Airlines oraz United.

Członkowskie linie lotnicze sojuszu Star Alliance obsługują łącznie 588 połączeń tygodniowo z 11 lotnisk w Brazylii do 17 węzłów lotniczych sieci Star Alliance, oferując jednocześnie loty do kolejnych 738 międzynarodowych lotnisk – więcej niż jakikolwiek inny sojusz linii lotniczych.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus