Przejdź do treści
Wypadek Cessny 210, fot. youtube
Źródło artykułu

Wypadek Cessny 210 nagrany kamerą z kokpitu (film)

Oglądanie filmów z kokpitu pokazujących sekwencję prowadzącą do wypadku jest zawsze trudne. W niektórych przypadkach cieszysz się, że cię tam nie było i jedyne, co możesz zrobić, to życzyć im powodzenia. W innych naprawdę żałujesz, że tam nie byłeś, ponieważ zrobiłbyś coś inaczej.

7 sierpnia 2020 r., Cessna 210 wystartowała z lotniska w Roosevelt w stanie Utah, aby odbyć lot widokowy. Na pokładzie znajdowało się pięć osób, pilot z licencją turystyczną i czterech pasażerów. W trakcie lotu pilot poinformował ATC, że silnik przestał wytwarzać ciąg i zniża w dół kanionu, gdzie między stromymi górskimi szczytami wydawał się znaleźć teren nadający się do lądowania.

Samolot rozbił się kilka minut później, gdy pilot próbował tam przyziemić. Sygnał dźwiękowy ostrzegający o przeciągnięciu był słyszalny prawie nieprzerwanie przez ostatnie 30 sekund lotu. Zarówno podwozie, jak i klapy były wypuszczone i wydaje się, że pilot stracił kontrolę nad samolotem, gdy wciąż znajdował się około stu stóp nad ziemią, ale nad terenem nadającym się do lądowania.

Zdarzenie przeżyli wszyscy przebywający na pokładzie statku powietrznego, jednak dwie osoby odniosły poważne, a trzy inne niewielkie obrażenia. Na miejscu wypadku nie doszło do pożaru co z pewnością przyczyniło się do ocalenia wszystkich.

Film dokumentujący przebieg zdarzenia:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony