Przejdź do treści
Stanisław Żurkowski (fot. PKBWL)
Źródło artykułu

Zmarł Stanisław Żurkowski. Znana jest data pogrzebu

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych z ogromnym żalem poinformowała społeczność lotniczą, że 13 listodada odszedł od nas nagle dr inż. Stanisław Żurkowski.

"Pracę na rzecz bezpieczeństwa lotniczego rozpoczął jeszcze w Głównej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, a w latach 2001-2002 pełnił funkcję jej Przewodniczącego.

Po utworzeniu w 2002 r. Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych to właśnie jemu powierzono zadanie utworzenia nowego zespołu badaczy wypadków w lotnictwie cywilnym. Funkcję Przewodniczącego PKBWL pełnił do 2006 r.

Uczestniczył w badaniu najgłośniejszych wypadków lotniczych ostatnich lat. Był członkiem komisji badającej wypadek śmigłowca Mi-8 pod Piasecznem w grudniu 2003 r., a w 2009 r. został przewodniczącym zespołu biegłych prokuratury wojskowej w sprawie katastrofy samolotu C-295 CASA pod Mirosławcem. W komisji badającej wypadek Tu-154M pod Smoleńskiem pełnił funkcję przewodniczącego podkomisji technicznej. Brał udział w badaniu wypadku samolotu B-767 na Okęciu i wielu, wielu innych.

W swej pracy zawsze kierował się starannością, rzetelnością i bezstronnością doskonale rozumiejąc, że celem badania każdego wypadku jest poprawa bezpieczeństwa lotów. Był bezkompromisowy, a jednocześnie z wielką życzliwością podchodził do każdego, z kim zetknęła go praca zawodowa.

To dla nas wszystkich ogromna strata.
Koleżanki i Koledzy"


Pogrzeb Stanisława Żurkowskiego odbędzie się w piątek, 20 listopada 2015 r. o godzinie 13:30 na Cmentarzu Północnym (Dom pogrzebowy, sala B).

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony