Przejdź do treści
Pilot Club Magazine 02/2012
Źródło artykułu

Najnowszy PILOT Club już od dziś w sklepach oraz e-kiosk w wersji na PC i iPad

Dla tych, którzy spodziewali się Pilot Club Magazine dopiero w połowie lutego, mamy niespodziankę! Z nowym rokiem śmiałym krokiem wkraczamy na sklepowe półki już z początkiem miesiąca! A w lutowym PCM przeczytacie o President’s Trophy Air Race, nietypowym rajdzie, w którym wzięli udział Bolesław Radomski i Dariusz Lechowski.

W gorącym klimacie utrzyma Was relacja Jozefa Molsa, który opowiada, jak lata się nad Seszelami. Dla tych, którzy aktualnie zastanawiają się nad wypadem na narty, przygotowaliśmy artykuł o Samedan. Aktywny wypoczynek w ciekawym miejscu? Czemu nie!

Zapraszamy do odwiedzenia najwyżej położonego lotniska w Europie! Jednak nie zapomnijcie spakować do swojej podróżnej torby PCM, bo warto przeczytać również o zmianach w prawie lotniczym czy francuskiej rodzinie bizjetów – Dassault Falcon.

W lutowym PCM:

RELACJA PILOTA
President's Trophy Air Race
Relacja polskiej załogi Bolesław Radomski/Dariusz Lechowski ze startu w wyścigu „President's Trophy Air Race”, który odbył się na lotnisku Mafikeng w RPA w dniach 26-28 maja 2011 roku.

SALON PILOTA
Dassault Falcon 2000LX/S – Francuska rodzina w ataku
Tym razem w Salonie Pilota gości kolejna wspaniała rodzina Bizjetów. Czym zaskakują francuskie "Sokoły"? Co mają do zaoferowania tym, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania, wygodę i nie lubią marnować czasu na przemieszczanie się z miejsca na miejsce? O tym właśnie jest ten materiał.

PRAWO LOTNICZE
Licencja a niekaralność
Z dniem 18 września 2011 roku weszła w życie nowelizacja Prawa lotniczego. Komu może być udzielona licencja? Czy osoba ta może być skazana prawomocnym wyrokiem za popełnienie przestępstwa? Okazuje się, że nowelizacja ta wprowadza znaczne zmiany w tym zakresie.

RAPORT PILOTA
Ile kosztuje lot?
No właśnie, ile? Czy linie lotnicze zarabiają na swoich klientach-pasażerach krocie? Czy są w stanie zaoferować lot za kilka euro bez częściowego finansowania go bądź przerzucenia kosztów takiego taniego biletu na innego pasażera? O tym przeczytacie w przepełnionym liczbami artykule Dominika Sipińskiego.

PODRÓŻE PILOTA
Seszele. Latanie nad rajem
Zapierający dech w piersiach archipelag 115 wysp niezwykle ciekawie prezentuje się nie tylko z poziomu plaży, ale także z lotu ptaka. Nie musi nas o tym specjalnie przekonywać Jozef Mols – zdjęcia mówią same za siebie. Jeżeli jednak chcecie pójść w jego ślady, musicie koniecznie przeczytać ten materiał.

RELACJA PILOTA
President's Trophy Air Race
Na tej jedynej w swoim rodzaju imprezie po raz pierwszy w historii gościli zawodnicy spoza RPA… i byli to nasi rodacy. Relacja z ich zmagań w zawodach przeniesie was w klimat Afryki, jakże odmienny od tego goszczącego za oknem.

PODRÓŻE PILOTA
Samedan – najwyżej położone lotnisko w Europie
Jak zaznacza autor, nie jest to najtańsza alternatywa podróży na narty, ale na pewno jedna z przyjemniejszych i ciekawszych. Jeśli jesteście fanami sportów zimowych i stać was na wynajęcie samolotu – z pewnością nie będziecie żałowali wycieczki do Samedan. A jeśli nie… zawsze możecie tam zawitać „po drodze”.

SZKOLENIE PILOTA
Korkociąg bez paniki
Tym razem Grzegorz Świderski przedstawia ciekawą klasyfikację korkociągów i wyjaśnia, o co w tym wszystkim chodzi. Zapraszamy do przeczytania pierwszej części artykułu o korkociągu, tym lotniczym oczywiście.

FELIETON
Blog lotniczo-robotniczy
Autor całkiem subiektywnie opowiada o pracy znanej wielu z was z autopsji. Tym razem będziecie mogli przeczytać o podróży do miejsca o tajemniczym kodzie MRA.

Złoty rok
Jak prezentował się miniony rok w lataniu precyzyjnym i rajdowym, podsumowuje Katarzyna
Osowska. Aż miło się czyta o tylu osiągnięciach - to był naprawdę dobry rok!

Kalendarium 2012
Podobnie jak w zeszłym roku, przedstawiamy wam kalendarz imprez lotniczych. Warto wiedzieć zawczasu, co w trawie piszczy i wpisać do terminarza warte odwiedzenia imprezy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony