Przejdź do treści
PCM 02/2011
Źródło artykułu

Lutowy numer Pilot Club Magazine

Redakcja Pilot Club Magazine zaprasza do lektury najnowszego - lutowego numeru. Propozycje na ten miesiąc to:

Daher - Socata TBM850
Peter, jako posiadacz Socaty Trinidad, opisuje swoje doświadczenia z lotu jednym z najmłodszych dzieci tego samego producenta. Przedstawia dosyć szczegółowy opis dla tych, którzy zastanawiają się nad zakupem nowego TBM850.

Przesiadka na cięższy typ
- szkolenie Type Rating
Szkolenie do licencji zawodowej, następnie ATPL. W skrócie opisujemy, jak wygląda jeden z ostatnich etapów szkolenia zawodowego, tym razem na symulatorze Saaba 340. Dotyczy to także wszystkich pilotów, którzy chcą latać na „cięższym” samolocie.

PPL(A) dla wymagających
Szkolenie podstawowe na dwóch odmiennych typach samolotu? Czy może być alternatywą dla szkolenia się jak najmniejszym kosztem na przestarzałych Cessnach 150? To pomysł jednego z rodzimych ośrodków szkolenia – zapraszamy do zapoznania się z materiałem, który dostarczył nam Kamil.

Wyprawa w góry
Kolejny artykuł z serii „AOPA Radzi”. Moutain Flying, to nieodłączny element szkolenia do PPL np. w Szwajcarii. Loty w górskim terenie wymagają od pilotów o wiele większej wiedzy i umiejętności.

W pustyni i w puszczy Relacja z wyprawy do Botswany
Nasz wysłannik tym razem odwiedza Botswanę, kraj mało znany. Pokazuje, że można tam polatać i to całkiem nieźle! Relację ze swojej wyprawy wzbogaca wieloma zdjęciami. Może uda mu się zachęcić Was do odwiedzenia Afryki?

Cirrus nad Wenecją
Mateusz opisuje jeden ze swoich ostatnich lotów – tym razem do Wenecji. Podróż do Włoch samochodem jest długa i nużąca, za to Cirrusem możemy tam być znacznie szybciej. Zachęcamy do przeczytania tych, którzy w tam-tym rejonie jeszcze nie byli!

Strach przed lataniem Żona nie wsiada z wami do samolotu? Może to i dobrze, ale co w sytuacji, gdy chcąc się jej pozbyć na jakiś czas, nie możecie przekonać jej do wycieczki, za którą zapłaciliście z miesięcznym wyprzedzeniem? Mówi, że nie wsiądzie do samolotu? W takim razie ten tekst jest dla Was; proponujemy kurs mający za zadanie wyzbyć się strachu przed lataniem.

Awionika:
Six-pack, czy szklany panel?
Tym razem Greg zastanawia się nad zaletami i wadami ewolucji na rynku awioniki. Klasyczne przyrządy czy szklane ekrany? Postęp wydaje się nieunikniony a my, wychowani na „klasykach”, będziemy musieli zmienić swoje przyzwyczajenia.

Za co im tyle płacą?
Tradycyjnie na ostatniej stronie, Sławek „tłumaczy” za co piloci dostają wypłatę. Dlaczego ich średnie zarobki są wyższe niż przeciętnego pracownika stąpającego po ziemi? My zapytamy, czy na pewno wszyscy pracodawcy zatrudniający pilotów zdają sobie z tego sprawę?

Kalendarz imprez lotniczych cz. I1
Dzięki uprzejmości portalu dlapilota.pl umieszczamy drugą część kalendarza imprez lotniczych na rok 2011. Zanotujcie sobie datę interesujących Was wydarzeń!
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony