FPV Racing Camp – wyścigi dronów w Jeżowie Sudeckim

FPV Racing Camp

Red Deer Jelenia Góra FPV Group wraz z RotoRacer zaprasza operatorów dronów na FPV Racing Camp. Impreza odbędzie się w dniach 28-29.04.2018 r. na Lotnisku w Jeżowie Sudeckim.

W przed-majówkę organizowane jest spotkanie z pilotami dronów wyścigowych z Polski (może i nie tylko) na torze przygotowanym na Górze Szybowcowej. Przez kilka dni będzie okazja się poznać, zjeść strawę z ogniska czy grilla oraz zasmakować lokalnych produktów warzelniczych i przede wszystkim pościgać się na malowniczo usytuowanym torze z pomiarem czasu. Impreza odbędzie się na Lotnisku Jeżów Sudecki. Organizatorzy zapewniają prąd, muzykę, piękne widoki na otaczające góry i dobrą atmosferę.

Formuła zawodów w swobodnej formie. FPV Racing Camp to przede wszystkim integracja środowiska pilotów niezależnie od umiejętności i stopnia zaawansowania. Imprezę odwiedzą też piloci dronów startujący w mistrzostwach. To znakomita okazja, aby się poznać, spędzić wspólnie czas i powymieniać doświadczeniami. Następnie spróbować się na specjalnie przygotowanym torze i porównać własny czas okrążenia z czasami czołowych pilotów FPV w Polsce. Drony muszą być wyposażone w system failsafe, który po zaniku sygnału RC niezwłocznie wyłącza silniki.

A wieczorem relaks w oldschoolowym stylu na łonie natury pod chmurką w doborowym towarzystwie.

Opłata w wysokości 50zł, poświęcona na pokrycie kosztów organizacji imprezy, będzie przyjmowana gotówkowo w dniu zawodów.

Wstępny plan wydarzenia:
– w sobotę rano 28 kwietnia przygotowanie toru, a po objedzie loty treningowe
– w niedzielę 29 kwietnia rozegranie zasadniczych zawodów i uczczenie wydarzenia wieczorem
– w poniedziałek 30 kwietnia wspólne loty w ciekawych lokalizacjach Jeleniej Góry

Więcej informacji na stronie www.pfmrc.eu oraz na stronie wydarzenia.

FPV Racing Camp w ostatni weekedn kwietnia będzie dobrą okazją do potrenowania przed Olimpiadą DroneRadar.

Źródło: pfmrc.eu
comments powered by Disqus