Przejdź do treści
Mirage 2000 peruwiańskich sił powietrznych FAP (fot. Galeria del Ministerio de Defensa del Perú, CC BY 2.0, Wikimedia Commons)
Źródło artykułu

Peru: zaginął wojskowy myśliwiec Mirage 2000

Peruwiańskie siły powietrzne FAP ogłosiły w czwartek, że utraciły kontakt ze swoim myśliwcem typu Mirage 2000, który wykonywał lot treningowy na niskiej wysokości. Akcję poszukiwania pilota czasowo wstrzymano z powodu złych warunków pogodowych.

Myśliwiec utracił kontakt z bazą sił powietrznych La Joya w regionie Arequipa rano czasu miejscowego, a wkrótce rozpoczęto akcję poszukiwawczą z udziałem "środków powietrznych i patroli lądowych" – poinformowały FAP. Zarządzono dochodzenie, by określić „przyczyny wypadku” – napisano w komunikacie.

Według dziennika „Correo” samolot się rozbił. Lokalne media podejrzewają, że pilot katapultował się przed upadkiem maszyny na ziemię. Pojawiły się też spekulacje, że mógł celowo skierować samolot w stronę obszarów niezamieszkanych, by uniknąć przypadkowych ofiar.

Siły powietrzne ogłosiły, że akcja poszukiwawcza zostanie wznowiona w piątek rano, o ile pozwolą na to warunki pogodowe.

Agencja Reutera przypomina, że Peru kupiło partię myśliwców typu Mirage 2000 na początku pierwszej kadencji nieżyjącego już prezydenta Alana Garcii, który rządził w latach 1985-1990, a później w latach 2006-2011.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony