Przejdź do treści
Źródło artykułu

ZEA: ze względów bezpieczeństwa zakazano prywatnego korzystania z dronów i lekkich samolotów

W sobotę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wprowadzono zakaz używania w celach prywatnych dronów i lekkich samolotów - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych kraju.

Decyzja rządu postrzegana jest jako odpowiedź na poniedziałkowy atak dronów na znajdujące się w Abu Zabi lotnisko. Do jego przeprowadzenia przyznali się zajmujący część terytorium Jemenu rebelianci Huti - oceniła agencja Reutera.

W opublikowanym na Twitterze oświadczeniu ministerstwa podano, że zakaz będzie obowiązywać przez najbliższy miesiąc. Uzasadniono go "nadużywaniem zezwoleń udzielanych użytkownikom, którzy korzystając z urządzeń, wkraczali na obszary, gdzie ich obecność jest zabroniona".

Podmioty zawodowo używające dronów będą musiały zdobyć specjalne zezwolenia władz na wyłączenie z wprowadzonego zakazu. (PAP)

jbw/ tebe/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony