Wrzesień kolejnym dobrym miesiącem dla lotniska Zielona Góra–Babimost

We wrześniu lotnisko Zielona Góra-Babimost obsłużyło 4 287 pasażerów. To o prawie 2,6 tys. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku - poinformowało biuro prasowe zarządzającego lotniskiem Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL).

W przesłanym w piątek komunikacie przekazano, że we wrześniu br. liczba operacji lotniczych w Babimoście przekroczyła 140; we wrześniu zeszłego roku było ich nieco ponad sto. Wówczas lotnisko obsłużyło 1 703 podróżnych.

„To kolejny miesiąc, w którym lotnisko Zielona Góra–Babimost zanotowało bardzo dobre wyniki. Niewątpliwie miała na nie wpływ zmiana w siatce połączeń rejsowych, które także zostały dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych PLL LOT” – podano w komunikacie.

Od czerwca między Zieloną Górą a Warszawą Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów. Wpłynęło to znacząco na liczbę pasażerów obsługiwanych na tym jedynym lubuskim lotnisku.

Obecnie loty do stolicy są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Zaś w środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie.

Ponadto wpływ na wyniki lotniska w Babimoście mają loty czarterowe, które są organizowane na zlecenie jednego z biur podróży w okresie wakacyjnym.

Od początku tego roku na lotnisku Zielona Góra-Babimost zrealizowano 1 387 operacji lotniczych, a z usług portu skorzystało 24 369 osób. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ drag/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus