Wrocław: strażnicy graniczni wyprowadzili z samolotu pasażera, który nie chciał założyć maseczki

Strażnicy graniczni wyprowadzili z samolotu pasażera, który nie chciał założyć maseczki. Mężczyzna został ukarany mandatem. Nie odleciał do Wielkiej Brytanii planowanym lotem.

Rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała w czwartek, że w środę funkcjonariusze z placówki we Wrocławiu Strachowicach interweniowali na pokładzie samolotu odlatującego do Bristolu.

"56-latek udający się w podróż do Wielkiej Brytanii, pomimo wielu upomnień, nie chciał założyć maseczki, był pod wpływem alkoholu i według załogi statku powietrznego stwarzał zagrożenie dla innych pasażerów" - powiedziała rzeczniczka.

Dodała, że na prośbę kapitana statku funkcjonariusze zespołu interwencji specjalnych wkroczyli na pokład samolotu i wyprowadzili mężczyznę na płytę lotniska.

"Za popełnione wykroczenie, polegające na niestosowaniu się do poleceń kapitana statku powietrznego, funkcjonariusze SG ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 zł. Mężczyzna do Bristolu będzie musiał odlecieć w innym terminie. Nie wpuszczono go ponownie na pokład" - wyjaśniła mjr Konieczniak.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ lena/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus