Wizz Air planuje w 2019 r. przewiezienie z Gdańska 2,9 miliona pasażerów

2,9 miliona pasażerów chce w 2019 r. przewieźć z lotniska w Gdańsku linia lotnicza Wizz Air. W tym roku przewoźnik uruchamia z Gdańska cztery nowe trasy: do Oslo-Sandefjord-Torp, Bodo, Bremy oraz Kutaisi.

O planach Wizz Air poinformował w środę w Gdańsku na konferencji prasowej prezes Wizz Air, Jozsef Varadi. Podkreślił, że Gdańsk to „bardzo stabilna i przewidywalna" baza na mapie lotnisk, z których korzysta Wizz Air.

Według danych za 2019 r. 51 procent osób, obsługiwanych przez Port Lotniczy Gdańsk, to pasażerowie Wizz Air.

„Oczywiście, jesteśmy dumni z tego, że co drugi pasażer na gdańskim lotnisku korzysta z naszej oferty. W Gdańsku notujemy wzrost sprzedaży biletów z roku na rok. W ciągu ostatnich 15 lat mieliśmy tu 17,4 miliona pasażerów. W 2018 r. z naszych usług w Gdańsku skorzystało ponad 2,4 mln pasażerów. W tym roku planujemy, że liczba ta sięgnie 2,9 mln pasażerów” – dodał Varadi.

W 2019 r. Wizz Air wprowadza w Gdańsku cztery nowe kierunki lotów: do Norwegii - Oslo-Sandefjord-Torp (od 20 lutego) oraz Bodo (od 22 maja) oraz od 2 kwietnia do Bremy (Niemcy) oraz Kutaisi (Gruzja).

Na gdańskim lotnisku Wizz Air oferuje ogółem loty w 33 kierunkach do 14 krajów.

W swojej bazie w Gdańsku Wizz Air ma na stałe siedem samolotów.

Wizz Air działa w Polsce od maja 2004 roku. Dotychczas z oferty tej firmy w Polsce w ciągu ostatnich 15 lat skorzystało ponad 66 mln pasażerów. Wizz Air planuje, że w tym roku z jego usług w Polsce skorzysta 10,9 mln osób. Przewoźnik operuje na dziewięciu krajowych lotniskach: Gdańsku, Olsztynie, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.(PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ drag/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus