W Wielkopolsce na ziemię spadł szybowiec; za sterami siedziała 60-latka

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych

W lesie w okolicy miejscowości Szczury spadł na ziemię szybowiec. Służby zostały powiadomione przez świadków wypadku. Okazało się, że za sterami siedziała 60-letnia kobieta, która z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala.

Szybowiec wzniósł się w powietrze w niedzielę ok. godz. 14 z lotniska w wielkopolskim Michałkowie.

Kilkadziesiąt minut później na numer alarmowy zadzwonili świadkowie, którzy widzieli, jak szybowiec spadał na ziemię w lesie w pobliżu drogi krajowej nr 11. W okolice zdarzenia, wskazane przez świadków, udały się straż pożarna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

„Na miejsce wysłano dziewięć jednostek straży pożarnej, które przeszukiwały okoliczny las” – poinformował PAP asp. sztab. ze Straży Pożarnej w Ostrowie wlkp. Bogumił Goździk.

Po odnalezieniu szybowca w pobliżu drogi krajowej nr 11 w miejscowości Szczury okazało się, że za sterami siedziała 60-letnia kobieta, która z ogólnymi potłuczeniami ciała została przewieziona do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala Adam Stangret powiedział PAP, że stan zdrowia kobiety jest dość dobry. Dodał, że „jest przytomna, w trakcie diagnostyki i obserwacji w szpitalnym oddziale ratunkowym”.

Policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie wypadku.

Przyczyny wypadku zbada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus