W Turcji wznowiono wewnętrzną komunikację lotniczą

Po spowodowanej pandemią koronawirusa blisko dwumiesięcznej przerwie wznowiono w Turcji w poniedziałek wewnętrzną komunikację lotniczą - poinformowała państwowa agencja Anadolu. Rejsy międzynarodowe mają się zacząć 10 czerwca.

Loty zainaugurowała maszyna tureckiego flagowego przewoźnika powietrznego Turkish Airlines (THY), przewożąc ze Stambułu do Ankary 156 pasażerów. Był wśród nich minister transportu Adil Karaismailoglu, który zamieścił zdjęcie samolotu na Twitterze.

Jak oświadczył szef THY Bilal Eksi, warunkiem odbycia lotu jest posiadanie przez pasażera państwowej aplikacji, pozwalającej m.in. na sprawdzenie, czy nie znajduje się on w rejestrze zakażonych. Na teren portów lotniczych nie wpuszcza się żadnych osób towarzyszących podróżnym i trzeba tam nosić maseczki.

Również od poniedziałku otwarte są w Turcji ponownie - choć z zastrzeżeniem dochowania zasad prewencji - restauracje, kawiarnie, stadiony sportowe, przedszkola, plaże, parki i muzea. Nadal zamknięte pozostają jednak palarnie fajek wodnych i inne "miejsca rozrywki". Utrzymano także ograniczenia w wychodzeniu na otwartą przestrzeń osób w wieku ponad 65 lat i poniżej 18 lat.

Według oficjalnych danych, nosicielstwo koronawirusa wykryto w Turcji u około 164 tys. ludzi, z których blisko 4,5 tys. zmarło. (PAP)

dmi/ mal/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus