Ukraina - media: w katastrofie samolotu zginął ukraiński pilot i trzech turystów z USA

W katastrofie samolotu sportowego, do której doszło w środę w obwodzie iwano-frankowskim na zachodzie Ukrainy, zginął ukraiński pilot i trzech turystów z USA - podają ukraińskie media, powołując się na źródła. Maszyna runęła na dom mieszkalny.

Ukraińska państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowała po południu, że samolot spadł na dom mieszkalny, wzniecając pożar. Jak dodano, w wypadku zginęły cztery osoby, które były na pokładzie maszyny.

Według Zjednoczonej Wspólnoty Żydowskiej na Ukrainie trzej pasażerowie, którzy zginęli w wypadku, byli obywatelami USA. Jak dodano, to chasydzi, którzy przyjechali odpocząć na Ukrainę. Również agencja Interfax-Ukraina, powołując się na źródła, podała, że turyści byli obywatelami USA. Ukrainiec, który zginął w wypadku, to zawodowy pilot i instruktor - napisał Ukrinform.

Do zdarzenia doszło pod miastem Kołomyja w środę ok. godz. 13.40 (godz. 12.40 w Polsce). W budynku, na który spadł samolot WT-10 Advantic, nie było ludzi. Na razie nie są znane przyczyny katastrofy.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ ap/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus