Przetarg na systemy kontroli bezpieczeństwa dla gdańskiego lotniska

Port Lotniczy Gdańsk

Konsorcjum złożone ze spółek Hydrobudowa Polska SA, Artem SA oraz Dimark sp. z o.o. wygrało przetarg na systemy do kontroli bezpieczeństwa pasażerów i bagażu w gdańskim Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy.

Jak poinformowała w środę przewodnicząca komisji przetargowej Elżbieta Stangret, zwycięzca przetargu wycenił koszt wykonania inwestycji na nieco ponad 58,3 mln zł. brutto. Ponadto konsorcjum zapewniło pięcioletni okres gwarancji.

Michał Dargacz z Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu gdańskiego lotniska wyjaśnił PAP, że w przetargu wzięły udział dwie firmy. Druga z nich - holenderska Vanderlande Industries B.V. zaoferowała wprawdzie niższą cenę (prawie 57,6 mln zł), ale za to krótszy o rok okres gwarancji.

Systemy kontroli bezpieczeństwa pasażerów i bagażu zainstalowane zostaną w przyszłym drugim terminalu pasażerskim gdańskiego lotniska.

Port Lotniczy w Gdańsku w latach 2009-2015 realizuje program inwestycyjny o wartości ponad 400 mln zł. Jego efektem będzie przede wszystkim powstanie drugiego terminalu, drogi kołowania, nowej płyty postojowej oraz płyty do odladzania samolotów. Pieniądze na rozbudowę lotniska mają pochodzić m.in. ze środków własnych spółki, funduszy pozyskanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz obligacji wartych 195 mln zł.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus