Premier odwołał prezesa PAŻP Krzysztofa Banaszka

Krzysztof Banaszek, prezes PAŻP

Premier Donald Tusk na wniosek ministra transportu Sławomira Nowaka odwołał w poniedziałek prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Krzysztofa Banaszka - poinformował w komunikacie resort transportu.

Jednocześnie - na wniosek ministra Nowaka - premier Tusk powierzył pełnienie obowiązków prezesa Maciejowi Piotrowskiemu, dotychczasowemu zastępcy prezesa PAŻP. Ma to nastąpić od wtorku 30 kwietnia br.

Jak podano w komunikacie, Piotrowski ma być p.o. do czasu powołania prezesa PAŻP, jednak nie dłużej niż trzy miesiące.

Rzecznik resortu transportu Mikołaj Karpiński powiedział PAP, że powodem odwołania Banaszka jest "nieprawidłowa realizacja zadania polegającego na opracowaniu planu rocznego PAŻP na 2012 r.". "Minister widzi poprawę zarządzania. Liczne kontrole wykazały potrzeby zmian. Prezes Banaszek to fachowiec, ale potrzebna jest zmiana zarządzania PAŻP" - powiedział Karpiński.

Krzysztof Banaszek został powołany przez premiera Tuska na prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w sierpniu 2008 r.

Banaszek urodził się w 1967 r., jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalności organizacja i sterowanie ruchem lotniczym. Pracował m.in. w Głównym Inspektoracie Lotnictwa Cywilnego, Agencji Ruchu Lotniczego, m.in. kierując pionem techniki i rozwoju oraz pionem służb technicznych ARL/PAŻP.

Od listopada 2007 r. do lutego 2008 r. był zastępcą prezesa PAŻP, a w ciągu kolejnych sześciu miesięcy pełnił obowiązki prezesa.

 

aop/ drag/

Komunikat Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej:

Na wniosek Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, na podstawie art. 6 ust. 11 pkt 1 w związku z art. 6 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, odwołał z dniem 29 kwietnia 2013 r. Pana Krzysztofa Banaszka ze stanowiska Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Na wniosek Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka Premier Donald Tusk powierzył z dniem 30 kwietnia 2013 r. Panu Maciejowi Piotrowskiemu, Zastępcy Prezesa PAŻP, pełnienie obowiązków Prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej do czasu powołania Prezesa PAŻP, jednak na okres nie dłuższy niż 3 miesiące (na podstawie art. 6 ust. 12 ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej).

 

Źródło: PAP
comments powered by Disqus

Komentarze

Ciekawy ten grajdołek jaki stworzył sobie Odwołany i jak podano w komunikacie fachowiec. Opisywany FAB, gdzie na tym portalu czytałem o ATIS-ach, kiedyś o PAŻP jako rodzinnej firmie, a może coś jeszcze ciekawego wyjdzie z czasem (może w szafie jest jeszcze jakiś.....)....
CZY KOMUŚ NIE JEST TAK POPROSTU PO LUDZKU WSTYD?

A jak czytam że jeszcze Były piastuje zaszczytne stanowisko to pytam czy to Państwo ma jeszcze jakieś zasady???

Banaszek nie został odwołany!!!! Dostał co najmniej 30% podwyżkę, pewnie ok 5000pln, wykopał ze stanowiska swojego kolegę i jest od 30.04.2013 dyrektorem biura techniki. Tak się ląduje.

Prawdopodobnie tak się z Piotrem Z umówili. I niby jest ok. Bez konkursu na stanowisko , po prostu dwóch panów zawarło pakt 6 lat temu? I tak można? Panie nowy Prezesie PAŻP tak zaczynasz swoje rządy????!!!!

Widzi mi się, że dymisja Banaszka, to również koniec roboty rzecznika prasowego w PAŻP. A szkoda, bo obaj stanowili niesłychanie ,,zgrany duet'' totalnej nonszalancji.

kto jeszcze do dymisji z powaznych top menagerow? Czy rzecznik juz odolany?

Nikt nie odwołany. Doprowadzą wreszcie do katastrofy miernoty pobanaszkowe. Banaszek też się ma dobrze. Lepiej zarabia na stołku dyrektorski, jeździ tym samym prezesowskim służbowym samochodem

Pracownicy PAŻP PIJANI ZE SZCZĘŚCIA.

Żeby Was Piotrowski na wytrzeźwiałkę nie wyturlał.

Tuskozjus pospolitus ordynarus przechodzi kolejną pieprzoną mutację.
Banaszek, jedyny chyba jeszcze kompetentny i dobry Prezes państwowej jednostki zostanie pewnie zastąpiony przez jakiegoś biotechnologa albo innego romanistę, który jest o tyle lepszy od Banaszka, że się z Nowakiem na zegarki wymieniał. No i że jest z POerdolonej partii...
Sksyny...

Jeśli tak twierdzisz to nie jesteś z PAŻP. I G.... Wiesz.

Czy ktoś tu moderuje takich frustratów? :)

No to czas na AP i ULC !

Co do AP warto przeczytać decyzje dyscyplinarną MSiT wobec AP:

http://www.interactive.art.pl/Decyzja23BK2013.PDF

Jest też interwencja MSiT w Sądzie KRS - ostania strona tego dokumentu:

http://www.interactive.art.pl/APMSiT.PDF

Ale Panie Mazur, czy pan czyta ze zrozumieniem?
Ja w przytoczonym dokumencie widzę wyraźnie: AP JEST POLSKIM ZWIĄZKIEM SPORTOWYM, CO STWIERDZA Z CAŁĄ POWAGĄ MSiT!

Co więcej Minister wystąpił do KRS z wnioskiem uaktualniającym wpis tamże zmieniający formę działania ze stowarzyszenia na POLSKI ZWIĄZEK SPORTOWY!

Przerżnąłeś pan z kretesem. Wpisywałeś pan tu jak to AP łamie prawo i nie jest polskim związkiem sportowym. A tu sam Minister twierdzi że AP to POLSKI ZWIĄZEK SPORTOWY i dokonuje wpisu aktualizującego w KRS. Oczywiście ministerstwo widzi że niedostosowanie statutu jest, ale nie zamyka AP. Nie likwiduje i nie odwołuje zarządu. Nie wstyd panu. Powinieneś pan odszczekać wszystko i przeprosić tych których pan na łamach tego forum obraził i oczernił. Trzeba czasem pomyśleć zanim się oczerni i oskarży o złą wole i permanentna chęć łamania prawa. Wstyd panie Mazur.

I jeszcze Delegaci AP wywiną panu numer i w czerwcu zmienią statut tak że Ap będzie związkiem stowarzyszeń. I co wtedy pan napisze? Kogo pan skopie, opluje i oczerni?

1. Z pisma MSiT wynika, że AP ma niezgodny z prawem statut i z tego powodu Minister podjął decyzje o upomnieniu zgodnie z art. 22 ustawy o sporcie i wyznaczył dwa miesiące na zmianę statutu na związek osób prawnych ze statutu z PRL stowarzyszenia osób fizycznych. Jeśli AP tego nie zrobi, to zgodnie z kolejnymi zapisami ustawy Minister wystąpi da sądu o rozwiązanie AP.

2. Z pisma MSiT wynika, że zarząd AP dokonał niezgodnego z prawem wpisu w KRS, ze jest rzekomo stowarzyszeniem osób fizycznych o statusie polskiego związku sportowego, z tego powodu Minister wystąpił do sądu o wpis zgodny z prawem, że AP nie ma formy prawnej stowarzyszenia, tylko ma formę prawną polski związek sportowy.

Sąd ma dwa wyjścia:
1. Wpisać zgodnie z wnioskiem Ministra, że AP jest polskim związkiem sportowym, co wiąże się z wykreśleniem z KRS AP terenowych jednostek organizacyjnych z osobowością prawną czyli Aeroklubów Regionalnych i szkół szybowcowych, jak i nakazem sądowym zmiany statutu na związek osób prawnych.

2. Nie uznać AP za polski związek sportowy a jedynie stowarzyszenia osób fizycznych i wykreślić z KRS AP organ nadzoru MSiT.

Poza tym sprawą AP i organów z tą sprawą związanych zajmuje się Prokuratura która ma znacznie większe możliwości prawne niż Minister Sportu.

Ale w czym kłopot - Jesli AP zechcialoby zostać stowarzyszeniem to nic nie musi robić, a jesli zechce przeksztacic sie w związek sportowy to zmieni statut i po krzyku

Rzecznik resortu transportu Mikołaj Karpiński powiedział PAP, że powodem odwołania Banaszka jest "nieprawidłowa realizacja zadania polegającego na opracowaniu planu rocznego PAŻP na 2012 r.". "Minister widzi poprawę zarządzania. Liczne kontrole wykazały potrzeby zmian. Prezes Banaszek to fachowiec, ale potrzebna jest zmiana zarządzania PAŻP" - powiedział Karpiński.

PAZP wygrała w LOTTO dużą kumulację

Koniec rodzinnej firmy?

zeby sie nie okazalo, ze inna rodzina sie wprowadzi ;-)

Corka tuska prawadzi bloga, takze o to bym sie nie martwil ;p

ale syn jest specjalista od lotnictwa...

Takim specjalistą jak pozostałe 38 milionów Polaków

Kolega chyba nie zrozumiał... ;-)

... ale jedynym profesjonalnym zupełnie przypadkowym fachowcem w OLT Express :)