Premier do lotników: wasze misje pokazują, jak ważna jest wasza służba

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wielkanocnego z żołnierzami 8. Bazy Lotnictwa Transportowego (fot. premier.gov.pl)

Misje, które wykonują polscy lotnicy pokazują, jak ważna jest ich służba – podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowego spotkania wielkanocnego z żołnierzami 8. Bazy Lotnictwa Transportowego im. płk pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w podkrakowskich Balicach.

Premier przypomniał, że patronem krakowskiej bazy jest Stanisław Skarżyński, słynny pilot, pierwszy Polak, który przeleciał samolotem przez Atlantyk. "To też jest jedna z wielkich polskich postaci do naśladowania. Starajmy się by nasze czyny były godne naszych wielkich rodaków" – zaznaczył szef rządu.

"Dzisiaj to, co robicie, te misje, które wykonujecie na Bliskim Wschodzie, ale także w szerszym kontekście nasi wspaniali lotnicy, którzy bronią bałtyckiego nieba na rzecz naszych sojuszników z NATO, to pokazuje jak ważna jest wasza służba, na co dzień, ale także w wymiarze strategicznym na przyszłość" – podkreślił Morawiecki.

Premier z okazji świąt Wielkiej Nocy życzył lotnikom "orlich lotów". "Bo jesteście najlepszymi pilotami, którzy potrafią wzbijać się w przestworza, bronić naszego nieba i nieba naszych sojuszników" – powiedział.

Wiceminister obrony Tomasz Szatkowski odczytał list szefa MON Mariusza Błaszczaka skierowany do żołnierzy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, w którym podkreślił on szczególne poświęcenie i zaangażowanie żołnierzy w wypełnianiu obowiązków.

„Niejednokrotnie miałem okazję przekonać się o tym przy okazji spotkań z żołnierzami w Polsce i na misjach zagranicznych. Dlatego w imieniu swoim i wszystkich obywateli dziękuję wam za waszą postawę, profesjonalizm, za to, że stoicie na straży bezpieczeństwa” – napisał Błaszczak. „Jako minister obrony narodowej nie ustanę w wysiłkach, aby wojsko polskie dysponowało najnowocześniejszym sprzętem oraz było dowodzone mądrze i skutecznie” – zapewnił.

Szef MON przypomniał żołnierzy przebywających podczas świąt Wielkiej Nocy na służbie, a szczególnie na misjach poza granicami kraju. „Święta spędzone poza domem są dla nich szczególnie trudne” – zaznaczył Błaszczak.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus