Przejdź do treści
XXIV Balonowy Puchar Leszna (fot. Balonowy Puchar Leszna)
Źródło artykułu

XXIV Balonowy Puchar Leszna – wyniki

Zakończyła się balonowa rywalizacja w Lesznie. W dniach 9-12 września br. rozgrywane tam były XXIV edycja Balonowego Pucharu Leszna oraz VIII Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet. W leszczyńskich zawodach balonowych wystartowało ponad 30 pilotów.

Pogoda nie rozpieszczała uczestników podniebnej rywalizacji. W czwartek i piątek udało się rozegrać tylko jedną konkurencję. Lepiej było w drugiej części imprezy.

Zwycięzcą imprezy został młody pilot z Litwy, Laurynas Komza, drugie miejsce zajął Martynas Lycius, a na trzecim miejscu uplasował się Arkadiusz Iwański z Włocławka.

Mistrzynią Polski Kobiet została Beata Choma z Poznania, drugie miejsce zajęła Daria Dudkiewicz-Goławska reprezentująca Aeroklub Leszczyński, a trzecie Ewa Prawicka-Linke z Leszczyńskiego Klubu Balonowego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom: Władzom miasta Leszna z prezydentem Łukaszem Borowiakiem na czele, firmom Gaspol, Mróz, Warta, Agromix i U Kowolki. Podziękowania ślą też każdej osobie, która poświęciła swój czas by pomóc w trakcie trwania imprezy.

Od wtorku najlepsze pilotki z całej Europy rozpoczną powietrzne zmagania na Mistrzostwach Europy Kobiet organizowanych w Holandii. Wszystkim im życzymy spokojnej drogi.

Wyniki XXIV Balonowego Pucharu Leszna

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony