Przejdź do treści
Mikołaj przyleci nad płockie lotnisko (fot. Wojtek Bógdał/FB)
Źródło artykułu

Płock: św. Mikołaj ze swoim podniebnym zaprzęgiem pojawi się nad lotniskiem

Każdy, kto chciałby zobaczyć św. Mikołaja w podniebnej podróży, może odwiedzić 7 grudnia lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku. Tego dnia po zachodzie słońca specjalny pokaz przygotuje tam indywidualny mistrz Polski, Europy i świata w motoparalotniarstwie Wojciech Bógdał.

Początek lotu iluminowanych sań św. Mikołaja, któremu towarzyszyły będą efekty pirotechniczne, planowany jest we wtorek na godz. 16.30 - poinformował PAP sportowiec. Zapowiedział jednocześnie, iż on sam wcieli się w rolę św. Mikołaja, który po wylądowaniu na płockim lotnisku będzie czekał ze słodyczami na najmłodszych widzów pokazu.

"Będzie to przelot święcącego kolorowo zaprzęgu, a św. Mikołajem przez te kilka chwil będę ja. Mam nadzieję, że będzie to dla wszystkich atrakcja, w tym dla zwłaszcza dzieciaków, a w planach przelotu są także efekty pirotechniczne" – powiedział PAP Bógdał.

Jak przypomniał sportowiec, pierwszy taki lot wykonał nad lotniskiem Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku przed świętami Bożego Narodzenia w zeszłym roku – w saniach umieszczono wtedy figurę św. Mikołaja.

"Ubiegłoroczny pokaz bardzo się spodobał, nie tylko najmłodszym, ale też starszym, i to nawet w całkiem poważnym wieku. Stąd pomysł, żeby również w tym roku spełnić marzenie wielu, którzy bez względu na wiek chcieliby zobaczyć św. Mikołaja lecącego swym zaprzęgiem po niebie" – podkreślił Bógdał.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Zobaczcie jak było rok temu:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
W ostatnich dniach ukazały się zmiany AIP AIRAC AMDT 251, MIL AIRAC AMDT 142, VFR AIP AIRAC AMDT 153.
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony