Motoparalotniowe MŚ - siedem medali polskich pilotów

Polscy piloci wywalczyli w węgierskiej miejscowości Matkopuszta siedem medali motoparalotniowych mistrzostw świata. Biało-czerwoni zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji narodowej.

Indywidualnie krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczyli w klasie PF2 Ryszard Żygadło i Barbara Grzegorczyk. Wicemistrzami świata zostali Norbert Nowicki i Grzegorz Roszkowski w klasie PF2, a brąz zdobyli Jarosław Balcerzewski i Magdalena Kłos w klasie PL2 oraz Kamil Mańkowski w klasie PL1.

Jak poinformował PAP trener reprezentacji Polski Adam Paska, w klasyfikacji drużynowej biało-czerwoni mogą pochwalić się złotem w klasie PL1 oraz srebrem w klasach PF1 i PL2.

Byli także najlepsi w klasyfikacji narodowej.

W tym samym czasie w Matkopuszcie odbyły się mikrolotowe mistrzostwa globu, w których Polacy dwukrotnie stanęli na drugim stopniu podium. W motolotniach jednomiejscowych srebro wywalczył Henryk Orwat, a w motolotniach dwumiejscowych rodzeństwo Dominika i Przemysław Jurkiewiczowie. Występy biało-czerwonych w tej imprezie zaowocowały drugą lokatą w klasyfikacji narodowej.

W przyszłym roku w Polsce odbędą się motoparalotniowe slalomowe MŚ. (PAP)