Mgła nie utrudnia już lądowań na warszawskim Lotnisku Chopina

Lotnisko Chopina w Warszawie

Mgła, która rano utrudniała lądowania na warszawskim Lotnisku Chopina już ustąpiła i ruch odbywa się planowo - poinformował w czwartek PAP rzecznik portu Przemysław Przybylski. Z Warszawy odwołano jednak kilka rejsów z powodu strajku na niemieckich lotniskach.

Wcześniej rano rzecznik powiedział PAP, że z powodu mgły zostało przekierowanych kilka samolotów mających lądować w Warszawie. Samolot z Tbilisi trafił do Gdańska, z Dauhy do Poznania, a maszyna udająca się z Gdańska została zawrócona.

"W związku ze strajkiem w Niemczech odwołanych zostało 14 rejsów na trasach do i z Warszawy z takich miast jak Frankfurt, Monachium i Duesseldforf. 10 rejsów odwołała Lufthansa, a cztery PLL LOT" - powiedział Przybylski.

W środę rzecznik PLL LOT Marek Kłuciński poinformował PAP, że w związku z zapowiedzianym na czwartek strajkiem ostrzegawczym personelu naziemnego Lufthansy w niemieckich portach lotniczych, polski przewoźnik odwołuje 14 rejsów na trasach z Polski do Niemiec. Chodzi głównie o poranne rejsy na trasach z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia do Frankfurtu oraz z Frankfurtu do polskich miast. To samo dotyczy lotów z Warszawy i Wrocławia do Monachium oraz z Poznania do Monachium i z Monachium do Katowic.

Informacje o zmianach w rozkładzie lotów pasażerowie LOT mogą uzyskać w biurze przedstawiciela spółki na lotniskach. Linia prosi, by w sprawach związanych z rezerwacją biletów kontaktować się z Call Center pod numerami telefonów: 0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) i 22 1 9572 (dla telefonów komórkowych).

O strajku, mającym potrwać od 5 rano do 12, poinformował w środę związek zawodowy pracowników sektora usług Verdi. Informacja o odwołaniu prawie wszystkich lotów na trasach krajowych i europejskich pojawiła się na stronie internetowej Lufthansy w środę po południu. Wstępnie szacuje się, że strajk dotknie ok. 50 tys. pasażerów.

Według Verdi strajki ostrzegawcze odbędą się we Frankfurcie nad Menem, Berlinie i Hamburgu, a akcje solidarnościowe również w Monachium, Duesseldorfie, Kolonii i obejmującym część hamburskiego portu lotniczego Norderstedt. Związek prosi pasażerów o wyrozumiałość. Verdi domaga się dla około 33 tys. pracowników podwyżki płac o 5,2 proc. i ochrony przed zwolnieniami. Zarząd Lufthansy chce natomiast, by pracownicy wnieśli swój wkład w poprawę rentowności firmy. (PAP)

aop/ pad/ jbr/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus