Lotnisko Kraków Airport - udany marzec

Krakow Airport

Ponad 252,6 tys. pasażerów obsłużył w marcu bieżącego roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Wynik ten jest o 5 proc. lepszy, niż w marcu 2012 r.

Rzecznik krakowskiego lotniska Urszula Podraza poinformowała we wtorek, że w zeszłym miesiącu odnotowano 2874 operacji lotniczych (startów i lądowań), co oznacza 3-proc. wzrost w porównaniu z marcem 2012 roku.

W zeszłym miesiącu największym zainteresowaniem cieszyły się rejsy na hiszpańskich trasach z/do Madrytu, Alicante i Malagi, na których wykupiono ponad 90 proc. miejsc w samolotach.

Według statystyk w pierwszym kwartale obecnego roku krakowskie lotnisko obsłużyło 667,3 tys. pasażerów, czyli o 3 proc. więcej, niż w tym samym okresie rok temu.

Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce; w zeszłym roku odprawił rekordową liczbę 3,44 mln pasażerów. W tym roku planowany jest wzrost o ponad 6 proc. do 3,58 mln. W letniej siatce połączeń lotnisko ma 82 połączenia, w tym 61 regularnych i 21 czarterowe.

Od 3 kwietnia irlandzka niskokosztowa linia lotnicza Ryanair otworzy w Krakowie swoją bazę operacyjną, w której będą stacjonować dwa samoloty. (PAP)

rgr/ mki/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus