Łódź: w lutym mniejsza liczba pasażerów na lotnisku

Port Lotniczy w Łodzi

O 16 proc. zmniejszyła się liczba pasażerów odprawionych w lutym na łódzkim lotnisku w porównaniu z lutym 2012 roku. Aż ośmiokrotnie zwiększyła się natomiast obsługa przesyłek cargo - łódzki port odprawił w lutym ponad 233 tony ładunków.

Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi obsłużył w lutym ponad 22,5 tys. pasażerów, czyli o 16 proc. mniej niż w lutym ubiegłego roku, w tym o 15,4 proc. mniej pasażerów lotów regularnych - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka łódzkiego lotniska Ewa Bieńkowska.

Od początku tego roku nastąpił spadek ruchu pasażerskiego na łódzkim lotnisku. W styczniu liczba pasażerów w porównaniu ze styczniem w ubiegłym roku była mniejsza o ponad 24 proc.

Według przedstawicieli lotniska ma to związek z likwidacją lub zawieszeniem na zimę kilku połączeń. Chodzi o likwidację połączenia do Dortmundu przez linie Wizz Air oraz zawieszeniem na sezon zimowy połączeń do Mediolanu i Bristolu przez linie Ryanair, które funkcjonowały w ub. roku.

Loty do Bristolu wrócą do rozkładu od 15 marca, a do Mediolanu Bergamo - od 11 maja - zapowiedziała Bieńkowska.

Według niej znacznie wzrosła natomiast w lutym obsługa przesyłek cargo. W ubiegłym miesiącu łódzkie lotnisko obsłużyło ponad 233 tony ładunków - to o ponad 800 proc. więcej, niż w lutym 2012 roku.

W całym ub. roku łódzki Port Lotniczy odprawił niemal 463 tys. pasażerów - o ponad 74 tys. więcej niż w 2011 roku.

Największym udziałowcem w łódzkim lotnisku jest miasto Łódź (94 proc. udziałów); ponad 5 proc. posiada samorząd województwa łódzkiego. (PAP)

szu/ mki/ jra/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus