Kraków: z powodu koronawirusa odwołany XVI Małopolski Piknik Lotniczy

Z powodu epidemii choroby Covid-19 Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odwołało XVI Małopolski Piknik Lotniczy, zaplanowany na 20-21 czerwca. Dyrekcja placówki ma nadzieję, że imprezę uda się zorganizować w drugiej połowie tego roku.

"Zagrożenie epidemiczne spowodowało, że nasza placówka jest zamknięta dla zwiedzających aż do dowołania. Ta sytuacja spowodowała, że z powodów od nas niezależnych organizacja tegorocznego pikniku lotniczego jest, niestety, niemożliwa" - poinformował w piątek dyrektor MPL Krzysztof Radwan.

Jak podkreślił, decyzja o odwołaniu imprezy wynika z tego, iż placówka dokłada wszelkich starań, by nie narażać zdrowia gości, uczestników, partnerów oraz organizatorów Małopolskiego Pikniku Lotniczego.

Radwan zapowiedział, że jeżeli tylko sytuacja oraz uregulowania prawne na to pozwolą, podjęta zostanie próba organizacji pokazów w terminie późniejszym, w drugiej połowie 2020.

"Cały czas z uwagą obserwujemy rozwój wydarzeń. Zdajemy sobie sprawę, że Małopolskie Pikniki Lotnicze to coroczne święto gromadzące rzesze krakowian. Obecnie jednak musimy brać pod uwagę przede wszystkim państwa bezpieczeństwo" - zakomunikował dyrektor.

Małopolski Piknik Lotniczy organizowany jest corocznie przez Muzeum Lotnictwa Polskiego w swojej siedzibie obejmującej fragmenty dawnego lotniska wojskowego Rakowice-Czyżyny, jednego z najstarszych lotnisk w Europie (utworzone w 1912 r.). Podczas imprezy tłumy gości obserwują pokazy mistrzów podniebnych akrobacji, którzy przybywają z całego świata. Atrakcją są także prezentacje w powietrzu samolotów z różnych epok.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus