Kraków Airport: Jet2.com zainaugurował loty do Leeds Bradford

Brytyjska tania linia lotnicza Jet2.com zainaugurowała w piątek nowe połączenie między Krakowem i Leeds Bradford w Wielkiej Brytanii. Loty na tej trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Przewoźnik na trasie z Krakowa do Leeds Bradford będzie konkurował z irlandzką linią Ryanair, która operuje pomiędzy tymi miastami cztery razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty i niedziele.

Jet2.com obecny jest na krakowskim lotnisku od 2006 r. Przewoźnik oferuje w tym sezonie zimowym rejsy pomiędzy Krakowem a: Birmingham, Manchester i Newcastle. W przyszłym roku (od 29 listopada 2019 r.) do oferty dołączy połączenie do Glasgow.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego, co oznacza przekroczenie progu 6 mln pasażerów rocznie.

W zimowym rozkładzie lotów, który obowiązuje od niedzieli, lotnisko ma 100 połączeń do 27 krajów na czterech kontynentach. Oferuje je 20 przewoźników, tradycyjnych i niskokosztowych.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ amac/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus