Przejdź do treści
Źródło artykułu

IATA: kryzys między Rosją a Ukrainą nie powinien znacząco wpłynąć na ruch lotniczy

Kryzys między Rosją a Ukrainą nie powinien mieć znaczącego wpływu na ruch lotniczy, ponieważ większość przewoźników już unika tego regionu po wcześniejszych napięciach - przekazał we wtorek szef Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Powietrznego (IATA) Willie Walsh.

W wydanym we wtorek komunikacie IATA poinformowała, że pasażerski ruch lotniczy na świecie nadal nie podniósł się po spadkach wywołanych pandemią Covid-19.

Ruch pasażerski w 2021 r. mierzony w przychodach na pasażerokilometr był o 58 proc. mniejszy niż w 2019 r. - podała IATA. Dodała, że to i tak poprawa w stosunku do 2020 r., w którym wskaźnik ten był o 66 proc. mniejszy niż rok wcześniej.

Walsh przekazał jednak, że z optymizmem patrzy na wyniki branży w 2022 r., przewidując wzrost zapotrzebowania na loty pasażerskie i mniejszy wpływ pandemii na podróże, wynikający z łagodniejszego charakteru wariantu Omikron koronawirusa.

Ten wzrost był już widoczny w 2021 r., a tendencja utrzymała się w grudniu, mimo ograniczeń nałożonych z powodu Omikronu - dodał szef IATA.(PAP)

adj/ mal/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony