Przejdź do treści
Źródło artykułu

GDDKiA: od wtorku zamykamy łącznicę pod S79 w rejonie Lotniska Chopina w Warszawie

Od wtorku wyłączona z ruchu zostanie łącznica pod S79 w rejonie Lotniska Chopina w Warszawie. Na czas zamknięcia dla kierowców zostanie udostępniona tymczasowa zawrotka na węźle Marynarska - poinformowała rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.

Rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA przekazała, że zamknięcie we wtorek 15 lutego łącznicy z tunelem pod S79 w rejonie lotniska związane jest z naprawczą nawierzchni w tunelu. "Wykonywane będzie między innymi uszczelnianie płyty dennej, ścian szczelinowych i dylatacji. Powstaną nowe kapy chodnikowe" - wyliczyła Tarnowska.

Wskazała, że ostatnim etapem będzie ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej i odtworzenie instalacji przeciwoblodzeniowej.

Na czas zamknięcia łącznicy kierowcy, aby dojechać od drogi ekspresowej S2 do Lotniska Chopina w Warszawie będą musieli skorzystać z objazdu. "Dojazd będzie możliwy dzięki tymczasowej zawrotce w obrębie węzła Marynarska. Umożliwi ona przejazd na przeciwną jezdnię, którą będzie można dojechać do lotniska. Alternatywny dojazd będzie prowadził także przez łącznicę węzła Marynarska i ul. Żwirki i Wigury" - podała.

"Wykonawcą robót będzie firma Freyssinet Polska, z którą zawarliśmy umowę o wartości ok. 14 milionów złotych" - dodała

Według drogowców termin zakończenia prac przewidziany został na koniec lipca tego roku. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony