Odwołano przyszłoroczne pokazy Paris Air Show

Paris Air Show - widok z góry (fot. Paris Air Show/Twitter)

Zaplanowane na 21-27 czerwca 2021 roku największe na świecie targi branży lotniczej, Paris Air Show, nie odbędą się – poinformowali w poniedziałek organizatorzy imprezy. Przyczyną jest pandemia koronawirusa, która dotkliwie uderzyła w przemysł lotniczy.

W wydanym komunikacie organizatorzy wskazują, że podjęli decyzję "w świetle niepewności związanej z obecnym kryzysem zdrowotnym Covid-19" i dużą liczbą gości, którą co dwa lata przyciąga impreza.

"Ta racjonalna decyzja została podjęta jednogłośnie przez członków zarządu Paris Air Show w kontekście kryzysu, który wywarł bezprecedensowe piętno na przemyśle lotniczym" – napisano.

„Jesteśmy oczywiście rozczarowani, że nie możemy zorganizować Paris Air Show 2021. Po długich miesiącach zawieszenia wszelkiej działalności targowej na świecie, międzynarodowa społeczność lotnicza, kosmiczna i obronna była zachwycona, mogąc się ponownie spotkać. Od dzisiaj pracujemy nad tym, aby edycja 2023 była pokazem odnowy, służącym aeronautyce i kosmosowi na poziomie globalnym” – powiedział Patrick Daher, komisarz generalny międzynarodowych pokazów lotniczych. and Space oraz przewodniczący grupy Daher.

Gilles Fournier, dyrektor generalny International Paris Air Show, dodał: „Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym partnerom, wystawcom i usługodawcom za zaufanie. Podzielamy ich rozczarowanie, ponieważ atrakcyjność Paris Air Show trwa, nawet w czasach kryzysu. Edycja 2023 będzie wielkim widowiskiem. Wszystkie nasze zespoły są już zmobilizowane do tej misji, aby kolejny pokaz zakończył się sukcesem”.

Następna edycja imprezy odbędzie się w czerwcu 2023 roku. Paris Air Show to największe targi branży lotniczej i kosmicznej na świecie, odbywające się co dwa lata na przemian z Farnborough Airshow w Wielkiej Brytanii. Historia imprezy sięga 1909 roku.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus