Dolnośląskie: konkurs na nowe logo wrocławskiego lotniska

Konkurs na logotyp Portu Lotniczego we Wrocławiu

Do 8 maja można nadsyłać projekty w konkursie na nowe logo Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na połowę czerwca, a jego zwycięzca otrzyma 7 tys. zł nagrody.

Jak poinformowała PAP w sobotę manager ds. marketingu i PR w porcie lotniczym Monika Półtorzycka-Jon, nowe logo powinno być nowoczesne, niestandardowe i odnosić się do otwartego ponad rok temu nowego terminala pasażerskiego. „Musi sygnalizować, jak ogromne zmiany zaszły wraz jego uruchomieniem. Pokazywać potencjał i możliwości, które stwarza dla Wrocławia i regionu” – dodała.

Konkurs na nowe logo ma charakter otwarty i każdy może wziąć w nim udział. Oceną prac zajmie się specjalnie powołana komisja konkursowa, w skład której wejdą przedstawiciele lotniska oraz eksperci od grafiki użytkowej.

Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Design it Poland. „Idealny logotyp powinien być nowoczesny, ale niepodatny na chwilowe mody i tendencje. Zwycięski projekt może i powinien stać się godną wizytówką Wrocławia przez wiele lat” – podkreślił wiceprezes stowarzyszenia Dawid Szkiełka.

Prace na konkurs można nadsyłać do 8 maja. Do 22 maja zakończy się wstępny etap selekcji nadesłanych prac, z których komisja wybierze najciekawsze projekty. Zwycięzca wyłoniony zostanie w połowie czerwca.

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu i wytyczne do projektu znajdują się pod adresem: http://airport.wroclaw.pl/biznes/przetargi/

mic/ drag/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus