Awaryjne lądowanie na lotnisku w Pyrzowicach

Do awaryjnego lądowania samolotu transportowego doszło w środę wieczorem na płycie lotniska w podkatowickich Pyrzowicach - podał w czwartek rano rzecznik portu.

Pilot, który zgłaszał kłopoty z jednym z silników, po chwili bez żadnych problemów wylądował na lotnisku, z którego nieco wcześniej wystartował.

Rzecznik Międzynarodowego Portu Lotniczego "Katowice" w Pyrzowicach Cezary Orzech powiedział w czwartek PAP, że turbośmigłowiec ATR 72, należący do linii wykonującej usługi na rzecz firmy kurierskiej UPS wystartował z lotniska w środę o godz. 20.35. Miał lecieć do Kolonii. Załoga samolotu składała się z dwóch osób.

"Niedługo po starcie pilot zasygnalizował, że ma kłopoty z jednym z silników, zawrócił na lotnisko. Na płycie wylądował o godz. 21.13. Dwie minuty później zakończono akcję, do której zgodnie z procedurami wysłano strażaków i służby medyczne" - powiedział Orzech.

Jak dodał rzecznik, samolot który miał awarię w dalszym ciągu jest w pyrzowickim porcie. Ładunek, który miał przewieźć, zabrano innym samolotem.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus