Przejdź do treści
Źródło artykułu

Australia/ 7 rannych podczas turbulencji w czasie lotu

22.06. Sydney, Perth (PAP) - Siedem osób odniosło obrażenia w samolocie linii Quantas, gdy maszyna wpadła w turbulencje i nagle straciła wysokość - poinformowała w poniedziałek australijska kompania powietrzna.Airbus A330 z 219 osobami na pokładzie oraz załogą leciał z Hongkongu do Perth, kiedy nad malezyjską częścią Borneo doświadczył "poważnych turbulencji" - napisał w komunikacie przewoźnik.Cytowany przez australijskie radio rzecznik David Epstein powiedział, że sześciu pasażerów i członek załogi zostali lekko ranni. Opatrzono ich na pokładzie samolotu.Kapitan zgłosił też niewielkie uszkodzenia dwóch górnych paneli w kabinie pilotów. Ponadto wypadły dwie maski tlenowe.Australijskie władze prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu. Quantas podkreśla, że nie można wiązać zdarzenia z innymi wypadkami na pokładzie samolotów tych linii.Ponad tydzień temu lecący z Japonii do Australii Airbus podlegającej Quantas linii Jetstar awaryjnie lądował na wyspie Guam, gdyż w jego kokpicie wybuchł pożar.W październiku 2008 roku kilkanaście osób zostało rannych w innym Airbusie Quantas, który nagle stracił wysokość. (PAP)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
imprezy
Teatr Muzyczny Roma poinformował, że przygotował dla fanówmusicalu kolejną niespodziankę
lotniska
8 lutego, pilot samolotu general aviation, który zgłosił mayday z powodu problemów z silnikiem, otrzymał pomoc
lotniska
Usługi lotnicze oraz zakup odzieży i obuwia były w 2021 r. najczęstszym przedmiotem transgranicznych skarg zgłaszanych do działającego przy UOKiK Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce

Nasze strony