Aplikacja Lotniska Chopina dla podróżnych

Możliwość zeskanowania karty pokładowej, wyszukiwarka lotów w czasie rzeczywistym oraz trasa do odpowiedniej bramki to niektóre z funkcji nowej aplikacji Lotniska Chopina dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Dzięki aplikacji użytkownik otrzymuje, między innymi, możliwość zeskanowania karty pokładowej i natychmiastowego uzyskania informacji o swoim locie, jak również wyznaczenia trasy do odpowiedniej bramki.

Lotnisko podało w komunikacie, że pasażer: "zyskuje też wygodną wyszukiwarkę lotów, gdzie wiadomości o rejsach (przylotach i odlotach) są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Co więcej, w aplikacji można także sprawdzić numery stanowisk odprawy biletowo-bagażowej (check-in) i gate dla poszczególnych lotów".

"Ta aplikacja to przystępny przewodnik po naszym porcie. Z wielką radością w ręce podróżnych oddajemy funkcjonalne i przemyślane narzędzie, które zapewnia przydatne rozwiązania zamknięte w przejrzystym menu oraz intuicyjnym interfejsie – powiedział Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

Bezpłatna aplikacja Lotniska Chopina jest dostępna w języku polskim i angielskim. Program, dostosowany do smartfonów i tabletów, które pracują na systemach iOS i Android, znaleźć można w App Store i Google Play.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce, w zeszłym roku odprawiło 17,8 mln pasażerów. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze". (PAP)

Autor: Piotr Gozdowski

pgo/ je/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus