Agencja dpa: linie lotnicze Condor wciąż bez procedury parasola ochronnego

B757 należacy do linii Condor, fot. International Flight Newtork

Objęcie niemieckich linii lotniczych Condor procedurą finansowego parasola ochronnego ze strony niemieckich władz wciąż nie zostało sfinalizowane - poinformowała w poniedziałek agencja dpa.

Decyzja o objęciu linii Condor procedurą finansowego parasola ochronnego wciąż nie jest prawomocna. Kilku wierzycieli złożyło w sądzie rejonowym we Frankfurcie odwołanie do wstępnie przyjętego planu - pisze dpa, powołując się na rzecznika sądu.

Jedną z instytucji, która złożyła odwołanie, ma być, według informacji agencji, Stowarzyszenie Zabezpieczeń Emerytalnych Gospodarki Niemieckiej (PSVaG). Wpłynięcie zastrzeżeń powoduje, że do objęcia linii Condor parasolem ochronnym nie dojdzie w tym miesiącu, jak wcześniej przewidywano.

“Jednak w czasie kryzysu koronawirusa i tak wydaje się wątpliwe, czy sprzedaż Condora Polskiej Grupie Lotniczej, właścicielowi LOT-u, rzeczywiście nastąpi” - napisała dpa i przypomniała o doniesieniach medialnych, jakoby polski holding zaczął domagać się w marcu od niemieckiego rządu dodatkowych gwarancji, których ten nie chce udzielić.

Jedną z alternatyw jest udostępnienie przez rząd Niemiec kolejnej linii kredytowej i sprzedaż Condora nowemu właścicielowi po kryzysie - napisała agencja dpa. 

Źródło: PAP
comments powered by Disqus